Michaela Borovská v Lize mistrů

Michaela Borovská patří k nejzkušenějším hráčkám Černých andělů, na severu Čech už hraje sedmou sezonu a získala tu všechny nejcennější domácí trofeje. Letos se v černo-oranžovém dresu představí v Lize mistrů. Osobním sponzorem hráčky je Severočeská teplárenská.

Jak začala vaše házenkářská kariéra?

Pocházím z Písku a s házenou jsem začala v osmi letech, když na základní škole probíhal nábor. V Písku jsem prošla všemi mládežnickými kategoriemi a od sedmnácti hrála Interligu. Chvilku jsem dokonce hostovala v Mostě, to bylo v sezoně, kdy Černí andělé bojovali o postup do nejvyšší soutěže. To jsem se ale ještě vrátila zpět do Písku, natrvalo jsem do Mostu přestoupila až od sezony 2013/2014.

A jak vypadá vaše profesní kariéra?

Pracuji pro klub, společně s Luckou Mikulčík a Evou Bezpalcovou trénujeme s mateřskými školami, mimo to pomáhám trenérovi Jiřímu Hanusovi jako asistentka u starších žákyň a kromě toho se musím starat o vlastního pětiletého syna.

kas47

Už jste doma řešili, že se vzhledem k nabitému házenkářskému kalendáři moc často neuvidíte?

Když byl syn menší, bylo to mnohem těžší, teď už to není tak náročné. Odmalička je zvyklý být mezi lidmi, tráví se mnou spoustu času ve sportovní hale, byl u toho, když jsme postoupili z kvalifikačního turnaje a vnímal celou tu atmosféru. Budeme to muset všichni ještě probrat, s přítelem, s rodiči. Babičky budou cestovat, my budeme cestovat, bude to náročné, ale když jsme se na tuhle cestu jednou dali, musíme s tím počítat a nějak to zvládneme.

Jak moc velký úspěch je pro vás postup do Ligy mistrů?

Pro mě jako jednu z nejstarších hráček v týmu je to něco nepopsatelného, nic podobného jsem ve své kariéře nezažila. Už jen samotná možnost si zahrát Ligu mistrů je něco skvělého. Nejen pro nás, které jsme na palubovce udělaly ten poslední krok k postupu, ale také pro všechny kolem, kteří nám zajišťují co nejlepší podmínky, pomáhají nám a připravují nás. Tím, že pracuju pro klub, mám možnost nahlédnout i do zákulisí, co všechno je zapotřebí udělat, kolik práce a času zaberou přípravy a vyřizování všech záležitostí okolo Ligy mistrů takže vím, že za touhle skvělou možností zahrát si nejprestižnější klubovou soutěž v Evropě je také ohromná spousta práce.

kas3

A jaká je podle vás šance postoupit ze skupiny?

Myslím, že šanci postoupit máme. Upřímně zatím moc nevíme, co nás čeká, o ostatních týmech s výjimkou Györu toho moc nevíme, ale to jsme vlastně nevěděli ani před kvalifikačním turnajem. A platit by mělo pořád to samé. Stačí, když budeme hrát svou házenou a budeme plnit, co nám trenér řekne. Šanci na postup rozhodně máme.