Minikemp starších žákyň (23. – 25. 10. 2015)

ob1

V pátek 23. října zahájilo RHC DHK Baník Most svůj již druhý podzimní minikemp pořádaný pro kategorii starších žákyň, který se konal v Mostě. Celkem se minikempu zúčastnil výběr 16 děvčat z Ústí nad Labem, Chebu, Kynžvartu a Mostu.

Dopolední část byla zaměřená na testování pohybové výkonnosti. Součástí testu byl běh 2×15 m, 30 m driblink, hod míčem, pětiskok, předklon a závěrečný Beep test. Nejlepší test měla Adéla Pokorná z Ústí nad Labem. Odpolední trénink začal dynamickou rozcvičkou a pak následovalo cvičení ve trojicích zaměřené na nácvik přihrávek v pohybu. Po přihrávkách si děvčata zkoušela nácvik druhé vlny. Hlavní důraz byl kladen na načasování náběhu a přihrávky. Na závěr dne čekal děvčata ještě gymnastický trénink pod vedením zkušené lektorky gymnastiky.

V sobotu byla dopolední tréninková jednotka zaměřená na nácvik obranného systému 1:2:3. Nejdříve se děvčata zahřála při dynamické rozcvičce a pak si zahrála házenou s upravenými pravidly. Po rozcvičce následovala cvičení na uvolnění 1:1 a poté 2:2. Po tomto cvičení se děvčata učila správnému pohybu při obraně 1:2:3. Na závěr tréninku se nacvičovala práce s pivotem. Po poledním klidu následoval kruhový trénink, který byl ukončen stabilizačním cvičením s overbally. Po náročném dni měly dívky zajištěnou saunu a po sauně následovala sportovní masáž.

V neděli dopoledne si děvčata zahrála házenou se zaměřením na obranu 1:2:3.

Chtěla bych poděkovat především Evě Vostárkové za ukázkové vedení při trénincích, Jirkovi Hanusovi za přípravu tréninkových jednotek a rovněž Nikole Bartáskové za pomoc při testování. Také děkuji všem děvčatům za jejich nasazení při trénincích.

Eva Adamcová

 

ob2 ob3