Mistrovskou sezonu zakončily starší dorostenky vítězstvím nad Plzní

Ačkoli měly starší dorostenky už dvě kola před koncem soutěže jistý titul, bojovaly až do konce a sezonu zakončily bez jediné prohry. V neděli 19. května na domácí palubovce v posledním zápase hostily Plzeň a zvítězily jednoznačně 34:20 (15:9).

Měli jsme dobrý úvod, stejně tak se nám vydařil vstup do druhé poloviny utkání. I když jsme v některých fázích opět trochu přizpůsobili hru soupeři, bylo důležité, že ve druhé půli jsme na palubovce jasně dominovali. Plzeň předváděla trochu silovější házenou a v jednom ze soubojů se nám bohužel zranila Kristina Vojtelová, což je pro nás dost citelná ztráta,“ komentoval výsledek zápasu trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

Své svěřenkyně ale chválil i za výkony během celé sezony, kterou zvládly, aniž okusily hořkost porážky. „Můžu děvčata jen pochválit, i v úzkém kádru jsme odehráli mimořádně zajímavou sezonu bez prohry. Také předešlý zápas v Jindřichově Hradci nám mimořádně vyšel, zvítězili jsme na hřišti soupeře, který v domácím prostředí ještě neprohrál. Ve značně improvizované sestavě, s úzkým kádrem a po zdravotních problémech, které děvčata měla, to bylo fantastické vítězství. Dnes už to bylo jen takové logické vyústění celé sezony. Náš dnešní výkon možná neměl až takovou gradaci, ale drželi jsme se ve vítězném tempu a děvčata si to užila,“ doplnil trenér.

Skvělé navíc podle trenéra bylo, že nebylo třeba hráčky nijak zvlášť přesvědčovat, aby do zbývajících zápasů sezony šly naplno. „Trochu jsme řešili, jak motivovat hráčky, když už máme jistotu titulu, ale nakonec s tím nebyl nejmenší problém. Společně jsme se naladili, že zkusíme dokončit sezonu, jak se říká, bez ztráty kytičky, a to se nám podařilo,“ chválil znovu svůj tým Peter Sabadka.

Starší dorostenky nyní ještě čeká společná příprava s hráčkami ze širšího kádru A týmu žen na blížící se Česko-Slovenský pohár.

DHK Baník Most – DHC Plzeň 34:20 (15:9). Sestava a branky Černých andělů: Markéta Zemanová 1, Barbora Srpová 5, Kateřina Šilhavá 3, Nikola Švihnosová 4, Adéla Srpová, Kristina Vojtelová 3, Andrea Rudincová, Barbora Kroftová 3, Adéla Borlová 2, Barbora Tesařová 5, Marie Poláková 7/1, Adéla Krbcová 1, Sabrina Novotná.