Mladší a starší dorostenky začaly vítězně v jarní část v Žirovnici

Po delší odmlce, která je zapříčiněna pauzou mezí poduzimní a jarní fázi soutěže, vstoupila obě družstva dorostenek do jarní fáze z prvních míst (mladší drží 1. místo ve druhé lize a starší 1. místo v první lize) na půdě Žirovnice.

V neděli časně ráno vyrazily družstva mladších dorostenek směr Žirovnice v rámci prvního jarního ligoveho utkaní sezóny 2016/2017.

Mladší dorostenky zahájily utkání v 11:00 a pomalý nástup byl hned znát od samého začátku. Úvod zápasu se vyvíjel v režii domácího celku, který vedl 6:2 i díky neproměněným šancím dorostenek. Zlepšenou obranou a a také střeleckou koncovkou se nakonec postupně dařilo dorostenkám náskok snižovat a do šaten se odcházelo se smírným skórem 9:9. Ve druhem polocasu se devčata zaměřila ještě více na důslednou obranu s podporou brankářky a postupně navyšovala své vedení, které bylo už rozdílem 6-ti gólů. Domácí Žirovnici se podařilo nakonec snížit brankový rozdíl 4 gólů na konečných 19:24. V ramci utkání se na palubovce objevila všechna děvčata mosteckého týmu.

Ml. dorostenky: DHK Slavoj Žirovnice vs. DHK Baník Most 19:24 (9:9)

Sestava: Benesova, T. Scheithauerová 3,Šilhavá, K. Böhmová 1, B. Hrbková 7/4, Rubínová 4/1, T. Kluzáčková, Krbcová , M. Mauleová , Dřevěná , n. Jadlovská, Srpová 4, N.Holečková 1, K. Vojtelová 1.

Starší dorostenky zavítaly taktéž na Vysočinu s tím, že vstupují do jarní části z prvního místa a že přidají další dva body do tabulky. K zápasu jsme odjížděli s vědomím, že jsme si moc dobře pamatovali nepovedený první poločas se soupeřem v podzimní části (tehdy to bylo těsné skóre 7:5). Pokyny byly jasné, vycházet z důsledné obrany s následným rychlým přechodem do útočné fáze. Děvčata tento pokyn splnila, zvláště v obranné fázi a za přispění zákroků brankářky Házlové (mimochodem chycené 2 7. hody) jsme do 21 minuty vedli 8:0. Soupeř poprvé skóroval až ve 22-té minutě a do šaten se šlo nakonec se skórem 2:10.

Druhý poločas byl v podobném duchu, kde jsme se více prosazovali jak v točné fázi tak i v obranné za přispění úspěšných zákroků obou brankářek (nejen Házlové, ale i Benešové). Náskok jsme postupně navyšovali v průběhu celého druhého poločasu (v 17-té minutě na 4:20) na koečných 9:26 pro Anděly. Pochvalu zaslouží celý tým za bojovnost, kterou předvedli i hráčky z ml. dorostu (v týmu byly nominovány 4 ml. dorostenky).

St. dorostenky: DHK Slavoj Žirovnice vs. DHK Baník Most 9:26 (2:10)

Sestava: A. Ulbertová 2, V. Dvořáková 3, B. Srpová 2, A. Stříšková 11/1, K. Pourová 1, B. Hrbková, M. Rubíková, V. Šípová 4, T. Eksteinová, P. Ferencová, L. Macháčková 1, N. Házlová, V. Benešová, V. Mikulášková 2