Mladší dorostenky na Plzeň po boji nestačily

Poslední mistrovský zápas mladších dorostenek se hrál netradičně po zápase jejich starších kolegyň. Souboj čtvrtého týmu s pátým přilákal méně fanoušků, než zápas starších, ale přesto přišla solidní návštěva.

Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – HC Plzeň 26:29 (12:18)

Domácí hráčky začínaly zápas v obraně, s protihráčkami se rvaly opravdu o každý míč. Ale plzeňským hráčkám se podařilo skórovat. Na druhé straně zákrok na Šípovou nedokázala ze sedmičky potrestat Stříšková. Hned z dalšího útoku se dostaly hráčky Plzně do dvou, o pár vteřin později do tříbrankového vedení. Domácí hráčky byly nepřesné. Naštěstí se po vybojovaném míči dostala do úniku Stříšková, která v zakončení nezaváhala.

O chvilku později se v podobné situaci nemýlila ani Parthová. Zmiňovaná hráčka staršího dorostu byla o chvíli později vyloučena. V desáté minutě vedly plzeňské hráčky 5:2. V jedenácté už 6:2. Naštěstí to na sebe vzala domácí Kohutová, která trefila růžek branky. Hráčky Plzně si ale náskok čtyř branek vzaly zpět. Bohužel jsme se ani nedostávali do zakončení, dělali jsme totiž naprosto zbytečné chyby v přihrávkách. Naštěstí to na sebe opět vzala Kohutová, která utekla hostující obraně.

Ta byla opravdu při chuti, v šestnácté minutě snížila na 5:8 ranou ze sedmi metrů. Zajímavé zakončení sedmimetrového hodu zvolila Šípová, brankářka na její přesnou střelu nedosáhla. Hostující hráčky sice skórovaly, ale z dalšího útoku opět Šípová korigovala stav. Ale na počátku jednadvacáté minuty se dostaly hostující házenkářky do šestibrankového vedení.

Osmou branku domácích hráček vsítila opět Kohutová. Ale prakticky ihned se prosadily i hráčky Plzně. Na to reagoval trenér Maděra time-outem, protože nemohl být spokojen s výkonem svých hráček, zejména v obranné činnosti. Z následného útoku Mostečanky skórovaly, konkrétně to byla Adéla Stříšková.

Čtyři minuty před koncem půle vyslala nechytatelnou ránu na branku Plzně Šípová, gólmanka byla bezmocná. Náskok hostí ale narůstal, výšková převaha byla znát. Na toto odpověděla brankou Stříšková. Plzeňské hráčky z následné akce dvakrát rozezvučely tyč, což pobavilo řadu diváků. Na druhé straně ale vsítila gól Šípová, která předvedla zajímavou fintu, která je využívána spíše ve fotbale. Poločas i díky této akci skončil za stavu 12:18.

Druhou půli začal Baník velmi dobře, první branku poločasu vstřelila Stříšková. Hosté reagovali střelou z dálky, která byla přesná. S brankami se roztrhl pytel, domácí hráčky prakticky vzápětí skórovaly z křídla. Po šesti minutách druhého poločasu už mostecké hráčky prohrávaly o pouhé čtyři branky. Navíc z rychlého útoku skórovala Parthová. Na rozdíl dvou upravovala v deváté minutě s chutí hrající Šípová. Na její branku bleskurychle zareagoval oddechovým časem hostující kouč, protože jeho tým ztratil slibné šestibrankové vedení, které si vypracoval v prvním poločase.

Ale time-out nezabral, již zmiňovaná Šípová vybojovala balón, přihrála přes celé hřiště, a po přihrávce Parthové skórovala Kluzáčková. Navíc se o několik vteřin později utrhla dnes vynikající Šípová, a sama proti brankářce nezaváhala. Bylo tedy srovnáno, 19:19. A bylo ještě veseleji – do vedení poslala Baník Ulbertová. Plzeň ale bleskově vyrovnala.

Mostecké hráčky byly na koni, opět jsme totiž vedli po ráně Kohutové, tentokráte 21:20. Následnou přesilovou hru jsme využili jednou brankou, ale hosté také skórovali. Po skončení této přesilovky jsme měli další, k tomu i výhodu sedmimetrového hodu. Ten jsme ale nevyužili, přesilovku bohužel také ne. Hosté se navíc dostali do vedení 22:23.

Těsně po konci přesilovky vyrovnala Šípová. Ta byla ve dvacáté minutě vyloučena, její absenci využily hráčky hostí jedním gólem. Ve dvaadvacáté minutě vyrovnala z pěkné akce Kohutová. Hrálo se ve vysokém tempu, akce střídala akci. Nebylo se co divit, že v pětadvacáté minutě vyrovnávala Stříšková ze sedmičky na 25:25.

Ale plzeňské hráčky znovu cítily šanci, a tak se opět dostaly do vedení. Z následující akce domácích nic nebylo, na druhé straně předvedla důležitý zákrok Koutenská. Ale přišla další ztráta míče, kterou již dokázaly plzeňské házenkářky potrestat, a posunuly se tak do vedení o dvě branky. Následné akce obou týmů zůstaly neproměněné. V osmadvacáté minutě byla vyloučena Juppová.

Toto vyloučení dávalo domácím do závěrečných okamžiků pouze málo šancí.

Následnou sedmičku sice Koutenská zlikvidovala a Stříšková ještě vykřesala naději, ale Plzeň bleskově odpověděla. A když v poslední minutě hosté skórovali, tak bylo jasné, že si odvezou i oba body.

Sestava a branky Mostu: Házlová, Koutenská – Šípová 7/1, Stříšková 7/1, Kohutová 6, Parthová 3, Ulbertová 1, Šilhavá 1, Kluzáčková 1, Srpová, Boudová, Šumová, Juppová, Butalová