Mladší dorostenky po podzimu s jednou prohrou

Závěrečné utkání podzimní části sezóny mladších dorostenek odehrály Mostecké hráčky v Plzni v hale DHC. Loňské utkání přineslo jednoznačnou výhru domácích a především hra Mostu nebyla na obvyklé úrovni. Stejná situace se dnes neopakovala. Vstup do utkání byl velmi soustředěný, ale významný náskok hráčky nezískaly. Stalo se tak až od 10. minuty po brankové šňůře 6:0. Ačkoli to bylo už v 15. minutě, jednalo se o rozhodující náskok, který se dařilo udržovat po většinu dalšího průběhu utkání. Domácí hráčky do přestávky jen snížily na rozdíl 3 branek a stavu 15:12, protože Mostecké hráčky polevily ze souvislého tlaku, který domácí spojky viditelně vyčerpával.
Druhý poločas byl ve znamení postupného navyšování náskoku Mosteckých hráček, nejvíce to bylo 8 branek. Pak ale výrazně polevily a Plzeň dotáhla až na 3 branky. V tu chvíli byl Most výrazně dole a kupil chybu za chybou. Probuzení ale přišlo včas a nedošlo k dalšímu snížení rozdílu, naopak se začalo proti vysunuté obraně dařit. Nakonec Most vyhrál o 7 branek 33:26 a podzim končí s bilancí 10 výher a jediné prohry s dominující pražskou Slávií, což je proti loňskému podzimnímu vítězství významný pokrok.

Sestava a branky: Srpová, Sokolová, Pokorná 9, Königová 2, Krbcová 4, Maxová 1, Scheithauerová 7, Ležalová 1, Rudincová 3, Pavlíková, Kroftová, Borlová 4, Turčanová 1 a Čásová 1.

“Všem hráčkám bychom chtěli poděkovat za velmi dobře odvedenou tréninkovou a zápasovou práci, jsme výrazně jinde než loni touto dobou. Ačkoli máme výsledky, stále máme na čem pracovat. Oproti ženám máme výhodu, že máme dost času se připravit na jarní část soutěže, abychom udrželi nastavený výkonnostní trend. Z velké části se nám již povedlo herně začlenit hráčky ročníku 2003, což nám loni dělalo velké problémy. Pokud se vrátím k samotnému utkání, naše tempo bylo skvělé, 93 útoků je ohromné číslo, ale daň v počtu ztrát je až příliš vysoká, na druhou stranu domácí toto tempo neměly šanci vydržet po celé utkání. Velmi nespokojen jsem ale se závěrem utkání, kdy hráčky laxním přístupem ohrozily svou odvedenou práci na hřišti a výsledek utkání. Probudily se ale včas. Podobný přístup by nás ale v jiném utkání stál všechny body. Nestalo se tak a mohli jsme tak podesáté odzpívat vítězný pokřik, který neomrzí, stejně jako potlesk rodičů a věrných fanoušků. Jste skvělí a děkujeme, 10 výher je i vašich, jste naše 8. hráčka.”