Mladší dorostenky pokořily Háje

Ani ve 3. jarním kole nepoznaly mladší dorostenky nervozitu ze ztráty bodů, když jasně porazily hostující Háje 41:21 po poměrně vyrovnaném poločase 16:11. Domácí vstoupily do zápasu sebevědomě a rychle si získaly náskok, který se ale postupně tenčil díky neproměňování jasných příležitosti. Došlo ke smazání získaného náskoku a za stavu 7:6 se začínalo téměř od začátku. Hostující hráčky cítily šanci na slušný výsledek, bojovaly, ale i přesto se jim nedařilo lehce se přes obranu domácích prosazovat. I přes neobvykle vysoký počet vyloučení zvládly Mostečanky navyšovat vedení hlavně z rychlých útoků. Ve 2. poločasu se už jednalo o jasné utkání, kdy domácí dominovaly a navyšovaly svůj náskok až na konečných 41:21. I v tomto utkání se dostaly na hřiště všechny hráčky a dokonce každá vstřelila branku.

“Skončilo nám období, kdy jsme se utkávali s týmy z dolní části tabulky. Měli jsme zde možnost si vyzkoušet naši rychlost a sílu. Spolupráce v obraně už nám funguje velmi dobře, až další utkání nám ukážou, zda systém obrany funguje i proti soupeřům, kteří jsou v tabulce výše. Síla je pro nás momentálně největším limitem, naše zákroky totiž vypadají hrůzostrašně, i když v tréninku takové zákroky s přehledem ustojíme. Dnes jsme museli hodně polevit z našich standardů v obraně, protože každý náš kontakt s útočnicí soupeře byl trestán častěji než v předchozích utkáních, i když se naše obrana nezměnila. Co bylo možná jiné, byl přístup hráček soupeře, které častěji padaly na zem a zdůrazňovaly tak naše zákroky. Díky tomu jsme do 2. poločasu změnili náš přístup a vyzkoušeli jsme si obranu téměř bez kontaktu, půjčili jsme si jí z košíkové a fungovala skvěle. Následné technické chyby nám umožňovaly využívat všechny typy rychlého útoku. Škoda jen, že jsme v konci přestali bránit křídla a ta nám střílela jednoduché branky. Velké poděkování patří divákům obou týmů, vytvořili krásnou atmosféru, ve které hráčky předváděly velmi pěkné akce včetně pokusu o kempu (nahazovačku), což se v této kategorii příliš nestává. Máme teď 14 dní na další přípravu, protože nám na reprezentační sraz dorostenek odjíždějí jen 3 hráčky, zůstaneme tedy téměř kompletní. To nám umožní posunout naše výkony o další kousek dopředu.”

Sestava a branky: Ebrlová, Srpová, Pokorná 7, Zemanová 4, Krbcová 2, Maxová 2, Scheithauerová 5, Ležalová 3, Jindřichová 2, Rudincová 3, Šüttoövá 3, Borlová 3, Turčanová 1 a Čásová 6.

Po reprezentační přestávce čeká mladší dorostenky utkání v Olomouci (31.3.) a poté doma se Zlínem (7.4.2019) od 14 hodin.