Mladší dorostenky poprvé pokořeny

Mladší dorostenky v neděli 11.11. ve šlágru podzimu odjížděly do Prahy, do haly Slavie Praha v Edenu. Čekalo se po všech stránkách vyrovnané utkání, které díky divákům mělo totožnou, možná ještě lepší atmosféru než utkání MOL ligy.

Všechny předpoklady se začaly plnit hned od začátku. Po 10 minutách hry se Slávistky ujaly mírného vedení, které držely i v poločasu. V té době hráčky Mostu prohrávaly o 2 branky 13:15.

Mosteckým se výrazně nepovedl úvod poločasu, ztráta narostla až na 7 branek, do zápasu nás vrátil oddechový čas, po kterém hostující hráčky snížily manko pouze na 2 branky. Do konce utkání zbýval ještě dostatek času, mostecké ale v nejhorší chvíli zradila střelba a také nepřesné přihrávky. I proto vypadá konečný výsledek 26:32 zcela jednoznačně, i když průběh utkání byl výrazně jiný.

“Předvedenou hrou mě utkání nadchlo, mělo špičkové parametry, bohužel jsme v závěru odpadli střelecky. Dlouhou dobu jsme domácí střelkyně drželi na uzdě dobře pracující obranou, v konci utkání nás domácí zlomily. Rozdíl vytvořily zkušené hračky, kterým se na naší straně dařilo výrazně méně než na straně Slavie. Moje osobní trenérské přání je hrát taková utkání daleko častěji, než jednou za půl sezóny.

Sestava: Srpová, Sokolová, Pokorná 1, Königová 6, Krbcová 3, Maxová, Scheithauerová 4, Ležalová 1, Rudincová, Pavlíková 5, Kroftová 1, Borlová 2, Turčanová 1 a Čásová 2.

Sezóna ale pokračuje, po týdenní reprezentační pauze se ve čtvrtek 22.11.2018 od 18:00 doma utkáme se Sokolem Kobylisy.