Mladší dorostenky porazily v derby Ústí nad Labem

V neděli se na domací palubovce v mostecké sportovní hale představily mladší dorostenky,které v severočeském derby přivítaly soupeře z Ústí nad Labem. Do zápasu hráčky vstoupily s mírnou nervozitou, což se projevilo hned v úvodu utkani, kdy domací neproměnily několik vyložených šancí. Z tohoto důvodu prohrávaly mostecké hráčky už o pět golů a na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 6:1 pro hostující hráčky. Postupem času se domácí hráčky dostávaly do tempa a náskok hostujících hráček pomalu začaly dotahovat. Poločas nakonec skončil v poměru 15:16 ve prospěch hostujících hráček.

Ve druhém poločase přišla změna obrany mosteckých, kde bylo cílem vyřadit ze hry nejlepší hráčku hostujícího týmu Konárikovou osobní obranou. Začalo se dařit v útočné fázi a obrana byla agresivnější. Ve velmi hezké atmosféře se nakonec mosteckým hráčkám podařilo nepříznivý vývoj z prvního poločasu otočit a zvítězily v poměru 30:27.

Hráčky ukázaly velkou bojovnost a odhodlání zvítězit. Zápas měl velmi hezké momenty a musíme soupeři sklonit poklonu za předvedený výkon.

Mostecké hráčky jsou stále v čele tabulky a jsou blíže k postupu do 1.ligy mladšího dorostu.

Sestava a branky Mostu: Benešová, Hošková, Scheithauerová 12/6, Dvořáková 7, Holečková 3, Srpová 3, Hrbková 2, Vojtelová 1, Ulbertová 1, Rubínová 1, Šumová, Böhmová, Kluzáčková, Šilhavá.