Mladší dorostenky si připisují důležité body

Duel třetího kola svedl dohromady dva celky, které se nacházely v horní polovině tabulky. Do zápasu jsme šli s několika posilami. Doplnily nás hráčky, které již patří do kádru staršího dorostu – Koutenská, Jungová a Hynešová.

2. liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Házená Jindřichův Hradec 30:21 (15:11)

Úvodní minuty byly plné nepřesností. Šanci vsítit první branku zápasu měli hosté ve třetí minutě ze sedmičky. Trefili ale tyč. Dvě střely měla Šípová, ale obě nepřesné. Až ve čtvrté minutě padl první gól, bohužel z ruky hostí.

Šanci ke vstřelení první branky jsme měli také díky sedmičce. Ale ani tato šance nebyla využita. A tak musela první branku Baníku vsítit Linda Jungová, která svým akrobatickým zakončením mířila přesně. Naši branku střežila Koutenská, která na slabá zakončení hostujících hráček vždy nalezla způsob, jak zakročit.

V útoku dostala další příležitost osamocená Jungová, ani tentokrát se nemýlila. A o chvilku později se prosadila i Stříšková z pozice křídla. Hostující tým překvapovala naše pevná obrana, za kterou stála jistá Koutenská. Na pivotu se navíc opět uvolnila Jungová, kterou skvěle nalezla Kohutová. Stav tak byl 4:1.

Hosté sice snížili, ale domácí hráčky byly v psychické pohodě. To potvrdila i Kluzáčková, která skórovala z obrovského úhlu. Následně se sice uvolnila hostující hráčka, která prošla nikým nebráněná až na brankoviště, ale za nás odpověděla v pádu Šípová. Navíc jsme měli na pivotu velmi dobře hrající Jungovou, která si ve čtrnácté minutě připsala svůj čtvrtý gól. Volejbalové zakončení Kluzáčkové také slavilo úspěch.

Hosté korigovali na 8:4, ale o minutu později se skvěle uvolnila Šípová, která jednou kličkou udělala dvě bránící hráčky, na což brankářka hostí zůstala pouze nevěřícně koukat. Na druhé straně hostující hráčka skórovala, navíc dvě minuty obdržela Šumová. Její trest se ale nepodařilo hostům jakkoliv využít.

V devatenácté minutě zvyšovala Kohutová na 10:5. Jihočeské hráčky v útoku selhaly, ale pak jsme přihrály přímo na ruku hostující hráčky, která tváří v tvář Koutenské nezaváhala. A naše obrana už nebyla tak pevná, jak bychom tomu chtěli. To mělo za následek snížení stavu na 10:7. V této kritické chvíli ale přeskočila bloky Jankulíková, která střelou na vzdálenější tyč nedala gólmance šanci.

Pět minut před koncem poločasu byl stav 11:8, trenér Maděra si vzal první oddechový čas zápasu. Vedení o tři nebylo špatné, ale v momentech, kdy jsme mohli odskočit o větší počet, tak tomu něco scházelo. A asi to pomohlo, Šumová využila sedmičku, kterou sudí nařídili za faul na Šípovou. A ta samá hráčka dávala na 13:8.

Hráčky Jindřichova Hradce se ale nevzdávaly, za pomoci svých bubeníků neskládaly zbraně. A ani odvaha jim nechyběla, když jedna hráčka prošla přes celé hřiště, protože se před ní mostecká obrana rozevřela. Ze sedmičky nezaváhala ale Stříšková. A opět to bylo o pouhé čtyři góly. Byly před námi poslední dvě minuty poločasu.

Hosté ale branku nedali, a tak jsme poslední šanci poločasu měli mít my. Kohutová nezaváhala. Ale ještě trocha času hostům zbyla, a tu dokázali proměnit. Poločas 15:11.

Druhou půli jsme rozjeli ve velkém stylu, hned první útok proměnila Stříšková. Podobně suverénně si počínala i hráčka hostí, která se také trefila přesně. A naprosto stejně si počínala hostující hráčka i vzápětí. Černí andělé dělali chyby. A nebylo jich málo. Ke všemu ještě dostala dvouminutový trest Stříšková. V této chvíli jsme vedli o pouhé dvě branky.

V útoku jsme také šance neproměňovali. A po pěti minutách druhého poločasu to bylo o jeden. Naštěstí to tam padlo Boudové. Ale střed naší obrany absolutně nedržel pohromadě, neustále tam sbíhaly soupeřící hráčky, které tak dávaly jednoduché branky. Za stavu 17:16 jsme bohužel neproměnili sedmičku.

A mělo být hůř. V osmé minutě se opět prohnala hostující hráčka naší obranou, a bylo srovnáno. V deváté minutě to bylo 17:18. A další útok se nám opět nepodařilo proměnit. Šípové se ale naštěstí v pádu podařilo srovnat. Z jasného zápasu se nám bohužel stalo drama.

Ve dvanácté minutě zdvihla prapor domácích kapitánka Šípová, její střela padla tam, kam ona chtěla. Na náskok dvou gólů zvyšovala Kluzáčková. A Jungová dávala na 21:18. Série čtyř gólů opařila hosty, kteří si tak museli vzít oddechový čas.

Následovala kratší pasáž bez branek. Ale hra nebyla nudná, naopak. Pouze střelkyně neměly dobrou mušku. Ale toto temno prolomila Šumová v minutě osmnácté. Čtyřbrankový náskok nám zaručoval zdánlivý náskok, který jsme dnes už jednou ztratili.

Tento scénář ale nikdo nechtěl. Stříšková ho také nechtěla, a tak z křídla skórovala. A ani Kohutová s Boudovou si tento scénář nepřály. Zvýšily tak náš náskok na 25:18. Vyloučena ale byla Šípová, což dávalo hostům ještě nějakou naději do posledních deseti minut.

Paradoxně jsme z tohoto vyloučení více profitovali my. Stříšková dnes na křídle měla svůj den. A našim brankářkám bude ještě dlouho zvonit v uších, tolik tyčí jsme v Mostě už dlouho neviděli. Stříšková se ale znovu zjevila na levém křídle, a opět nedala hostující gólmance šanci.

Vyloučena byla Kohutová, její faul navíc hosté potrestali ze sedmičky. V útoku ale byla úspěšná Šumová. A o dvacet vteřin ta samá hráčka, ten samý výsledek. Vedli jsme 29:21, do konce zbývalo tři a půl minuty.

Minutu před koncem vstřelila třicátý gól domácích Ulbertová. A to byl i poslední gól tohoto zápasu, z výhry se tak mohli radovat domácí Černí andělé, kteří zvítězili 30:21.

Sestava a branky Mostu: Koutenská, Házlová – Stříšková 6/1, Jungová 5, Šumová 5/1, Šípová 4, Kluzáčková 3, Kohutová 3, Boudová 2/1, Jankulíková 1, Ulbertová 1, Nováková, Hynešová, Juppová