Mladší dorostenky úspěšné v Rocknet aréně

Chomutovská Rocknet aréna hostila 3 utkání dorosteneckých družstev před závěrečným utkáním Ligy mistryň. Mega den zahájily mladší dorostenky B, které hrály utkání proti zatím neporaženým Strakonicím. Úvod utkání byl vyrovnaný, na začátku se projevovala technická a herní převaha Strakonických hráček, v 2. polovině poločasu pak lepší fyzická připravenost domácích hráček. V této části utkání také vznikl rozhodující náskok, kdy domácí vedli o 8 branek 19:11. Po poločase se hra trochu vyrovnala, Strakonice snížily náskok, ale ten se nedostal pod 5 branek, nakonec byl 6 brankový 32:26.
IMG_3335IMG_3337

Podle tabulky 1. ligy mladších dorostenek měly o něco lehčí úlohu hráčky proti Jindřichovu Hradci. Ten měl 7 bodů, Most 12. I tentokrát tomu úvod nenasvědčoval. Hostující hráčky hrály v útoku velmi trpělivě, často na hranici pasivity, ale hlavně efektivně. Pravidelně střílely branky, což se dařilo i domácím. Těm ale na úspěšnou střelbu stačilo mnohem méně času. V průběhu 1. poločasu domácí hráčky zvyšovaly tempo, na což hráčky od Vajgaru nemohly na konci poločasu reagovat, i když se v celém jeho průběhu držely na dostřel. Výsledek 19:16 svítící na kostce sice vypadal jednoznačně, domácí hráčky ho ale získaly v posledních 4 minutách. 2. poločas byl už jednoznačně v režii domácích. V brance velmi dobře chytala ústecká L. Sůrová, která poprvé nastoupila do 1. ligy, ostatní hráčky domácích držely stejné tempo jako v 1. poločasu a skóre postupně začalo narůstat až na konečných 37:24.

“Zadařilo se nám skoro všechno, co jsme udělali. V 2. vlně jsme stříleli z ideálních pozic na středu brankoviště, když nebyl obrana ještě zformovaná, když se náš rychlý útok povedlo zastavit, podařilo se nám prosadit ve hře jedna na jednu. Za obranou se i tentokrát muselo chytat velmi dobře, i když jsme v 1. poločase dostali hodně branek z křídla. Na druhou stranu jsme moc jiných možností soupeři nedali. V 2. poločasu jsme i tyto možnosti z křídel pochytali, a tak není divu, že jsme za 2. polovinu dostali jen 8 branek. Po těžké práci v týdnu je to od hráček příjemná odměna zažít si takové utkání, kdy do jeho průběhu nemusíme příliš zasahovat. Teď se těšíme na to, jak takové utkání zažijeme i v Písku a doma se Slavií.”

Sestava a branky: Sůrová, Kašparová, Mrvišová 1, Pazderová 6, Pavlíková, Veselovská 10, Schüllerová 6, Rudincová 3, Martinková 2, Šüttöová 4, Dvořáčková 2, Behenská 1, Kapusniaková, Turčanová 1 a Tesařová 1.

Další utkání odehrají mladší dorostenky již v pátek 15.11. v Porubě. Domácí utkání 8.12. se Slavií Praha.