Mladší dorostenky v semifinále Prague Handball Cupu 2019

Tradiční Velikonoční aktivita házenkářů se každoročně odehrává v Praze, letos byly součástí tohoto kolotoče i mladší dorostenky a to jak v dresu Mostu, tak sesterského Kynžvartu. Oběma týmům se podařilo dostat do čtvrtfinále, Mostu dokonce do semifinále. Co je ale důležitější, hráčky odehrály spoustu těžkých utkání, byť v kratším čase než obvykle. Jak vypadala cesta mosteckých hráček ke 4. místu v roce 2019?

V 6 členné základní skupině Most ani jednou neprohrál, i když se utkal se 2 dánskými, 1 slovenským, českým a švédským týmem. Některá z těchto utkání byla byla přesvědčivá, některá postrádala na naší přesnost při zakončení, jedno vítězství bylo tak trochu náhodné, což nakonec ukázalo utkání o 3. místo, kdy mladé Andělky prohrály se soupeřem ze základní skupiny 8:15, když v úvodu turnaje vyhrály 16:11. Po základní skupině čekala hráčky hlavní skupina, které se kromě Mostu účastnila ještě 2 družstva, německý Forst United a české Žeravice. Po vítězstvích 17:11 a 21:13 postoupil Most do osmifinále, kde se podruhé v jarní části sezóny utkal s Olomoucí. Po tvrdém průběhu se povedla odveta 12:7. Je nutno dodat, že hráčky odehrály jako jediné osmifinálové utkání navíc, když ostatní týmy postupovali rovnou do čtvrtfinále. V něm došlo na další setkání během jarní sezóny s Háji a průběh utkání ani trochu neodpovídal postavení v soutěžní tabulce. Celých 30 minut se Mostu nedařilo najít recept na dobře hrající a skvěle podporované hráčky soupeře a až v samém závěru se podařilo vytrvalý odpor Pražanek zlomit a postoupit do semifinále po výsledku 13:11. V další kole play-off byl Ajax Kodaň již nad síly mosteckých hráček a finále bylo po výsledku 11:16 ztraceno. V souboji o 3. místo došlo na odvetu utkání se základní skupiny, výsledek byl ale s FIF Handbol opačný, tedy v neprospěch Mostu 8:15.

“Odehráli jsme 11 velmi těžkých utkání. V hlavní části jsme se museli vyrovnat s velmi agresivní osobní obranou 2 hráček Forstu, stejný problém jsme museli řešit i v základní skupině proti dánskému Virum. 4 z 5 utkání v základní skupině byla velmi vyrovnaná, škoda jen, že jsme se potkali se 2 soupeři, se kterými jsme se v posledním roce utkali již vícekrát. Vyzkoušeli jsme si něco jiného, než je dlouhodobá soutěž, věřím, že tuto zkušenost využijeme v budoucnosti.
Naše bilance v turnaji 8-1-2 působí velmi dobře, ony 2 prohry byly až v závěru turnaj a pochopitelně byly velmi bolestivé, protože rozhodly o tom, že budeme až na 4. místě, což je ale o hodně víc, než jsme před turnajem počítali. Za určitých okolností se totiž mohlo stát, že bychom odehráli jen 7 utkání, takhle to bylo 11, všechny utkání nám něco přinesla. Poslední 2 utkání už byla trochu víc o morálních, než o fyzických silách, přeci jen takový turnaj je velmi dlouhý a ukáže se, jak jsou hráčky připravené. Některé z našich hráček odehrály téměř celý turnaj, což pro ně bylo více než týdenní tréninková zátěž. I když jsme utkání o 3. místo ztratili, nemáme se za co stydět, hráli jsme možná proti dánských reprezentantkám, což jsem velmi pravděpodobně našim hráčkám nikdy nepovede. Celkově se jednalo o velmi povedený turnaj, za který patří hráčkám velké poděkování.

Sestava: Srpová, Pokorná, Zemanová, Krbcová, Maxová, Scheithauerová, Ležalová, Pavlíková, Rudincová, Borlová, Turčanová a Čásová.

fa4d5eae-c540-4116-96b3-0bb252f3c5da
d01123bf-0da6-458d-978c-9de2f3a27240
1c43f7e3-fbe4-470c-9a9d-35eed9558480