Mladší dorostenky vezou 2 body i z Kunovic

Mladší dorostenky mají za sebou 2. velmi těžké venkovní utkání. Na palubovce Kunovic se hrálo o 2. místo v tabulce 1. ligy mladších dorostenek. Před utkáním bylo dopředu jasné, že utkání rozhodne kvalita obrany nejlepších hráček Kunovic Flekové a Cholevové. Po pohledu do zápisu o utkání je jasné, že se to hráčkam povedlo, i když za cenu častějšího vylučování. Že by obrana Mostu byla tak drastická, jak je patrné ze zápisu o utkání, to se říct nedá. Hodně tomu přispělo dohrávání soubojů, kdy hráčky Kunovic udělaly více kroků, než je povoleno pravidly.

Od začatku se jednalo o vyrovnané utkání, i když hosté mírně ztráceli. Od stavu 4:4 zvyšovaly mostecké hráčky až na rozdíl 5 branek, který se do poločasu mírně snížil na 15:12. Pohodové vedení na začatek druhé půle? Určitě ano.

Hned po přestavce se hostům podařilo přidat další branky až na rozdíl 7. To byl rozhodující moment utkání, nevadila ani přibývající vyloučení. Na domácích se stále častěji projevovaly známky únavy. Domácí hráčky bojovaly, ale to proti dobře fungující obraně s brankářkou nestačilo. V závěru si Andělky zkušeně pohlídaly výhru 27:24 a pokračuje tak jejich neporazitelnost v probíhácí sezóně.

“Nevěděli jsme dlouho, na co přesně se máme připravovat. Věděli jsme ale, že v dresu Kunovic jsou 2 výrazné postavy, které zatím všem soupeřům dělaly velké problémy. Vizitka naší obrany je ale jasná, pouze 9 branek, naše obrana fungovala skvěle, i když jsme na středu měli výraznou výškovou nevýhodu. Další povedený zápas odehrála A. Srpová, která dochytala spoustu těžkých střel zpoza obrany. Předvedli jsme další z kolektivních výkonů, které nás letos zdobí, hráčkám patří velké poděkování za jejich přípravu a soustředěnost.”

Sestava a branky: Srpová, Sokolová, Pokorná 1, Königová 6, Krbcová 5, Maxová, Scheithauerová 6, Ležalová 2, Michalcová, Pavlíková 1, Jindřichová 1, Kroftová 1, Borlová 3 a Čásová 1.

V neděli 11.11. v 11 hodin se utkáme v Praze se Slávií o 1. místo, těšíme se na vaši podporu vážení diváci.