Mladší dorostenky zatím bez ztráty bodu

Před reprezentační pauzou ženské složky se odehrálo kompletní kolo dorosteneckých i ženských soutěží. Ženy doma jasně vyhrály nad Olomoucí, starší dorostenky cestovaly v neděli do Veselí nad Moravou a mladší dorostenky do Prahy, kde se v Heroldových sadech utkaly s hráčkami Sokolu Vršovice. Zde se nám daří, loni na začátku jarní části sezóny jsme právě zde nastartovaly k obratu ve vývoji do té doby nepovedené sezóny. I letos jsme si odvezli podobný výsledek jako loni 32:14 (14:7), i když jsme trochu museli rozdělit naše síly mezi 2 družstva dorostenek, hráčky ale vše zvládly dle našich představ. Utkání bylo jednoznačné od úplného úvodu, snad jen v začátku 2. poločasu si hráčky vzaly oddechový čas v přesnosti střelby a proměňování, soupeř na tom byl ale ještě hůře, a tak se průběžný výsledek vůbec neměnil.

“Především herní projev zcela odpovídal tomu, co připravujeme na tréninku, zatím ale v rychlosti přichází spousta chyb a v neposlední řadě jsme z nebrankářek udělali brankářky. V obraně jsme byli dostatečně tvrdí, někdy až příliš, proto jsme měli 6 vyloučených hráček, některá z vyloučení byla opravdu zbytečná. Ačkoli jsme spolupráci v obraně věnovali poměrně dost času, ještě stále se v ní objevují koncepční chyby, které se nám v utkáních se silnějšími soupeři můžou stát osudnými”, hodnotil trenér Václavek.

Sestava a branky: Ebrlová, Srpová, Pokorná 6, Königová 3, Krbcová 3, Maxová 1, Scheithauerová 6, Ležalová 1, Rudincová 2, Pavlíková, Stará, Turčanová 4, Tesařová 5 a Čásová 1.

Reprezentační pauza zastavila na 1 týden průběhy ženských soutěží, již další týden se ale soutěže rozjíždějí naplno a hraje se téměř souvisle až do začátku prosince. V dalším utkání doma hostíme 7.10. Sokol Poruba, mladší dorostenky ve 14:00, starší pak v 16:00.