Mladší dorostenky zpátky ve hře

Mladším dorostenkám začala klíčová část sezóny. Minulý týden odjížděly z Olomouce se sklopenými hlavami, po utkání se Zlínem byly jejich hlavy znovu na svém místě, i když úvod utkání byl vyrovnaný a ani jedno družstvo si nevypracovalo větší náskok. Od 5. minuty se domácí hráčky začaly více prosazovat a postupně i díky dobré obraně navyšovaly náskok na poločasových 18:12. Jediná hluchá část přišla hned po přestávce, domácí hráčky zpomalily hru, chtěly se prosazovat samy a skvělá spolupráce z 1. poločasu byla pryč. Zlínské hráčky se dostaly na rozdíl 3 branek a vypadalo to na dramatický závěr utkání. Domácí ale přidaly, zrychlily hru a podařilo se jim dostat Zlíňanky pod tlak, který byl pro vývoj utkání rozhodující. Konec utkání se již dohrával v relativním poklidu, když hostující tým pouze snížil na 32:27.

“Jsme velmi rádi, že se nám i přes těžký zápas v Olomouci a nestandardní tréninkový týden podařilo utkání se Zlínem zvládnout. Trochu nám, jako všem ostatním, pomohly absence některých hráček Zlína, i když, jak se ukázalo minulý týden v Praze, Zlín má i s těmito absencemi velmi silný tým a dokáže vzdorovat družstvům ze špičky tabulky. Nám se podařilo využít dobře fungující obrany, abychom v 1. poločasu získali rozhodující náskok snadnými brankami s rychlých útoků. Hodně nám pomohlo, že se z dálky konečně trefovala A. Rudincová, díky tomu se častěji otevírala obrana Zlína a naše pivotky tak měly možnost brankově se prosazovat, což byl rozdíl oproti utkání v Olomouci. Na začátku 2. poločasu málem přišlo naše snažení nazmar, protože jsme hostům dovolili snížit a dostat se zpátky do hry. Po přibližně 5 minutách se naše hra znovu ustálila a znovu jsme navýšili vedení až na 9 branek. Následující víkend nás čeká přímý souboj o 2. místo s Kunovicemi, na který se musíme dobře připravit. Tentokrát na to máme celý týden bez zrušených tréninků, takže budeme mít dost prostoru vše důležité si vyzkoušet a připravit.”

Sestava a branky: Ebrlová, Srpová, Pokorná 4, Zemanová 4, Königová 1, Krbcová 3, Maxová 3, Scheithauerová 4, Ležalová, Pavlíková, Rudincová 8, Kroftová 3, Turčanová a Čásová 2.

V neděli 14.4. ve 14 hodin přivítají Andělé Kunovice, se kterými se utkají o 2. místo tabulky mladších dorostenek.