Mladší i starší dorostenky se z Olomouce vrátily bez bodů

Mladší i starší dorostenky se z víkendového výjezdu do Olomouce vrátily bez bodů. Zatímco mladší dorostenky prohrály o jedinou branku 32:31 (18:17), starší dorostenky si z Olomouce odvezly porážku 28:19 (17:6).

Do zápasu mladších dorostenek jsme šli v trochu okleštěné sestavě, bez tří hráček, které nenastoupily ze zdravotních důvodů. Zápas byl na mladší dorosteneckou ligu velmi kvalitní, Olomouc se oproti podzimu velmi zlepšila, měla v sestavě nové hráčky. Připravovali jsme se sice na trochu jiný herní systém, než soupeř nakonec předvedl, ale během zápasu jsme se s ním vyrovnali,“ uvedl trenér Martin Spuchlák s tím, že utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. „Soupeř nám ve druhé půli odskočil na rozdíl tří branek 24:21, ale vzali jsme si time out a podařilo se nám zápas otočit na 29:26. Bohužel jsme nakonec o branku prohráli, připisoval bych to ani ne tak neúspěšnosti střelby, ale nastřelili jsme v utkání šest nebo sedm tyček, a to nás možná stálo minimálně bod. Zápas by si zasloužil být remízový a měli jsme šanci vyrovnat, bohužel se nám to nepovedlo,“ doplnil trenér.

Sestava a branky mladších dorostenek DHK Baník Most: Adéla Protivová 5, Adéla Pazderová 7/1, Kateřina Pavlíková 2, Ema Veselovská, Valentina Schüllerová 6, Andrea Rudincová 4/1, Jana Kašparová, Linda Stará 3, Sofie Behenská 3, Šárka Kapusniaková 1, Simona Sokolová.

Starším dorostenkám se v Olomouci naopak vůbec nedařilo a prohrály vysokým rozdílem 28:19 (17:6). „Z naší strany to byl absolutně nepovedený zápas, udělali jsme celkem pětadvacet technických chyb, z toho 16 jen v první půli, kdy jsme vystřelili na bránu jen třináctkrát,“ komentoval výsledek trenér starších dorostenek Martin Spuchlák s tím, že právě výkon v první půli stál jeho tým solidní výsledek. Ve druhém poločase už byly mostecké hráčky svým protihráčkám vyrovnanějším soupeřem. „Kromě brankářky Jany Kašparové, která odehrála pěkných čtyřicet minut, a dalo by se říct, že nás držela nad vodou, nám žádný individuální výkon nevyšel. Po domácím zápase se Zlínem, kdy už to vypadalo, že jdeme trochu nahoru, jsme se tentokrát vůbec nedokázali vyrovnat s hrou Olomouce, která hrála jedna na jednu, poměrně agresivně a vycházelo jim prakticky všechno. To ale bylo dáno také tím, že jsme jim to dovolili. Úspěšnost střelby byla sice z naší strany poměrně vysoká, ale při počtu střel a počtu útoků a tolika technických chybách se zápas vyhrát nedá. Při lepším individuálním výkonu dvou, tří hráček by zápas skončil třeba menším rozdílem, což by sice bylo přijatelnější, ale prohru jsme brát nechtěli. Projev, který jsme předvedli v první půli, byl z naší strany slabý, celé utkání byl extrém, který se nám ještě nestal a my si teď budeme zase muset sednout a rozebrat, kam chceme naší hru dál posouvat,“ uzavřel trenér.

Sestava a branky starších dorostenek DHK Baník Most: Markéta Zemanová 2/2. Adéla Pokorná 4, Adéla Krbcová 3, Melani Jagodič 2, Kateřina Pavlíková 2, Adéla Srpová, Markéta Rubínová 1, Andrea Rudincová, Jana Kašparová, Sofie Behenská 1, Adéla Pazderová, Barbora Kroftová 2, Marie Poláková 2, Barbora Hrbková.