generální partneři
sledujte nás

Černí andělé si pod stromeček nadělili vítězství v Porubě

Skvělý vánoční dárek si nadělily mostecké házenkářky, když v úterý 22. prosince porazily Porubu 35:27 (17:12).

 

Ostravský tým dokázal s Černými anděly držet krok v prvním poločase, kdy dokonce vedl, jeho závěr už byl ale v režii mosteckých hráček, které si dokázaly vytvořit náskok, který ve druhé půli udržely a ještě navýšily. „V úvodu utkání jsme dokonce prohrávali o dvě branky, ale pak došlo k vyloučení na straně soupeře, my vyrukovali s osobní obranou, což soupeře stálo dost sil, které mu pak v závěru chyběly. Myslím, že zhruba posledních deset minut první půle bylo rozhodujících, vytvořili jsme si důležitý náskok, který už jsme pak uhájili. Je dobře, že se nám i za nepříznivého stavu podařilo udržet nervy na uzdě a trpělivě jsme počkali, až soupeř udělá chybu a dokázali jí využít,“ komentoval výsledek trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

 

Ve druhém poločase už Černí andělé žádné drama nepřipustili, naopak to chvíli vypadalo, že by rozdíl ve skóre mohl být ještě výraznější. „Celkově mohu být s dnešním zápasem spokojený, do hry se zapojila celá lavička a většina hráček předvedla dobrý výkon. Tentokrát jsme sice nebrali žádnou z mladších hráček, ale to bylo dáno hlavně tím, že se do sestavy vrátila po krátké absenci Jana Šustková, takže základní kádr družstva byl kompletní. Podstatné ale je, že to bylo v této sezoně naše desáté utkání, ale především desáté vítězství,“ doplnil trenér s tím, že hráčky si nyní už zaslouží volno.

 

Dlouhého volna si ale Černí andělé příliš neužijí, už 29. prosince se scházejí v Mostě a zahajují dvoufázovou přípravu. Vítězství v Porubě bylo příjemným dárkem nejen pro hráčky, ale také pro fanoušky a příznivce Černých andělů, kterým bychom touto cestou za celý klub rádi popřáli klidné prožití vánočních svátků.

Jan Pimper