generální partneři
sledujte nás

Nový rok začnou Černí andělé na Slavii

Prvním soupeřem mosteckých házenkářek v roce 2021 bude pražská Slavia. Černí andělé se na palubovku svého tradičního rivala vypraví v sobotu 9. ledna.

 

Mostecký tým už je od pondělka zpátky v plném nasazení a po vánoční pauze se naplno připravuje na první letošní zápas. „Myslím, že po Vánocích jsme celkem ve formě, hráčky navíc i v době, kdy jsme se neviděli, trénovaly individuálně. Měly ale i dost volna, což doufám, bylo také ku prospěchu věci, aby načerpaly fyzickou i psychickou energii. Na trénincích jsme zatím celkem spokojení, v tomto týdnu trénujeme dvoufázově, abychom pauzu trochu dohnali, a zatím se nám to celkem daří. Nikdo není zraněný ani nemocný. Od čtvrtka se postupně před zápasem začne náš program trochu uvolňovat,“ uvedl trenér Černých andělů Jiří Tancoš. Od středy se do tréninků zapojí i šestice starších dorostenek, které se s ženským A týmem připravovaly už před zápasem Evropské ligy a následně měly šanci naskočit i do zápasů nejvyšší domácí soutěže. „Snažíme se standardně dávat šanci v utkáních i mladým hráčkám, zároveň máme i jistotu, že budeme mít dostatečně široký kádr pro případ, že bychom po pátečních testech museli někoho nechat doma,“ vysvětlil trenér.

 

Příprava se v prvním lednovém týdnu soustředí na konkrétního soupeře, pražskou Slavii. „Je to první zápas po pauze a navíc zápas, který je pro nás důležitý a chceme ho samozřejmě vyhrát. I když jsme nad Slavií v poslední době vyhrávali i relativně vysokým rozdílem, nikdy to nebyla úplně snadná utkání. Naše vzájemná střetnutí mají vždycky svou kvalitu a je proto třeba se důkladně připravit a následně k zápasu přistoupit patřičně zodpovědně,“ doplnil trenér s tím, že na mostecké straně se o nedostatek motivace před sobotním utkáním není třeba obávat.

 

Zápas mezi DHC Slavia Praha a DHK Baník Most začíná v sobotu 9. ledna od 16:00 hodin, jako tradičně by měl být přímý přenos k vidění na webu TVCOM.  

Jan Pimper