generální partneři
sledujte nás

Ani Slavia body Černým andělům nesebrala

I v novém roce zůstávají Černí andělé v nejvyšší soutěži bez porážky, plný počet bodů si tentokrát vezou z hřiště pražské Slavie, kde zvítězili 28:26 (12:13).

 

Tentokrát se ale vítězství nerodilo lehce, mostecké házenkářky na konci první půle dokonce o branku ztrácely. „Největším problémem bylo z naší strany proměňování vyložených šancí. Dokázali jsme si vytvořit dostatek příležitostí, měli jsme i dost trháků, ale nedávali jsme branky a jen jsme nechali vyniknout soupeřovu brankářku. V průběhu zápasu se nám lehce zranila křídla, což zápas také ovlivnilo. Podstatné ale je, že jsme dokázali zápas otočit a vyhrát. Cílem bylo zvládnout toto utkání a získat plný počet bodů, a to se nám podařilo,“ komentoval výsledek trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

 

Důvodů, proč se tentokrát mosteckým hráčkám nepodařilo třicetibrankovou hranici je ale podle trenéra víc. „Náš problém byl tentokrát jednoznačně v neproměňování šancí. Kdybychom proměnili všechny příležitosti, které jsme měli, byli bychom v podstatě na svém standardu. Je třeba brát v potaz také fakt, že spolu hrají první dva týmy v tabulce, navíc po zase delší zápasové pauze. Poslední zápas jsme odehráli 22. prosince, a to je samozřejmě znát,“ připomněl trenér.  Na výkonu svých svěřenkyň ale viděl i pozitiva. „Celkem spokojeni můžeme být s obranou, ustáli jsme osobní souboje, což byla jedna z činností, na kterých jsme pracovali a celkem se nám to dařilo,“ dodal trenér s tím, že zápas ukázal i celou řadu věcí, na které se tým bude muset v přípravě zaměřit. Vzhledem k tomu, že se Černí andělé od příštího týdne vracejí do standardního tréninkového režimu, měli by na to mít dostatek času.

Jan Pimper