generální partneři
sledujte nás

Černí andělé se o víkendu utkají doma se Zlínem

Mostecké házenkářky čeká o víkendu první zápas v novém roce na domácí palubovce. Jejich soupeřkami budou hráčky Zlína, s nimiž se Černí andělé poprvé střetli hned v úvodním zápase sezony, z Moravy si tehdy přivezli vysoké vítězství 40:25.

 

Proti Zlínu jsme odehráli první zápas sezony, ale dnes už je situace úplně jiná, než byla na konci srpna. Za poslední dobu ale máme se Zlínem velmi dobrou bilanci. Ještě jsme se ale stoprocentně nerozhodli, jak složíme sestavu na sobotní utkání, zda dáme přednost většímu počtu mladších hráček, nebo doplníme A tým třeba jen dvěma dorostenkami. Poslední zápas se Slavií nám ukázal, že potřebujeme herní praxi a některé věci si musíme vyzkoušet v zápasech. Je pravděpodobné, že necháme odpočinout hráčky, které doléčují lehčí zranění, ale budeme se na domácím hřišti snažit hrát s maximální sestavou,“ nastínil trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

 

Zdravotně je na tom tým relativně dobře, ačkoli drobné šrámy hráčky v uplynulých zápasech utržily. „Evidujeme nějaká lehčí zranění, ale hráčky se dávají dohromady, takže je velký předpoklad, že v sobotu budeme v plné síle. V tuto chvíli se připravujeme standardním způsobem, kontinuální příprava je pro nás hrozně důležitá a potřebujeme také co nejvíc hrát. I proto nás těší, že už v příštím týdnu bychom se mohli vypravit na Slovensko, do Šaľy,“ dodal trenér.

 

Dá se vůbec za současné situace mluvit o výhodě domácího prostředí, když se zápasy hají bez diváků? „Obecně se dá říct, že někteří sportovci, a netýká se to jen házenkářů, potřebují kontakt s diváky. Vzájemně si předávají energii, společně se radují a oslavují. Na tomto typu hráčů je nyní znát, jak šla jejich výkonnost dolů. Na druhou stranu jsou zase sportovci, které svazovala tréma a z reakcí publika byli nervózní. Ti teď naopak podávají mnohem lepší výkony,“ přiblížil mostecký kouč. „Pro všechny je ale smutné, že se hraje před prázdnými ochozy. V každém městě jsou zvyklí na jinou návštěvnost, ženská házená se může jen těžko poměřovat s prvoligovým fotbalem, ale třeba zrovna v Mostě chodí lidé na házenou hodně, dokážou vytvořit skvělou kulisu a naše domácí zápasy tím určitě trpí,“ doplnil Jiří Tancoš s tím, že si tím nechce stěžovat na současnou situaci. „Pro nás je důležité, že můžeme hrát, jen je nám líto, že se o to s našimi fanoušky můžeme podělit jen zprostředkovaně. Jsem rád, že nám naši příznivci zůstali věrní i v době, kdy nemohou chodit na zápasy a přál bych si, aby jim to vydrželo i v letošním roce. Snad už to nebude trvat dlouho a budeme se moci zase všichni potkat ve sportovní hale,“ uzavřel trenér.

 

Zápas DHK Baník Most proti Handball PSG Zlín se hraje v sobotu 16. ledna v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin opět bez diváků, přenos by měl být k dispozici na webu TVCOM. 

Jan Pimper