generální partneři
sledujte nás

Černí andělé si doma bez problémů poradili se Zlínem

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín 35:21 (19:10)

 

První novoroční utkání na domácí palubovce mosteckým házenkářkám vyšlo, už od prvních minut ukazovaly, kdo bude na palubovce mostecké sportovní haly udávat tempo. Jejich zlínským soupeřkám se za prvních dvacet minut podařilo skórovat jen čtyřikrát, v polovina zápasu vedli domácí Černí andělé devítibrankovým rozdílem. Ani ve druhé půli domácí nepolevili a rozdíl ve skóre tak na konci zápasu narost na čtrnáct branek.

 

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: „Nejlepších bylo z naší strany určitě prvních patnáct minut prvního poločasu. Dobře nám fungovala obrana, za ní skvěle chytala Dominika Müllnerová, měli jsme tu správnou dynamiku a tah na branku jak v přechodech, tak v kombinacích a dařila se nám střelba z dálky, což celý útok velmi ulehčilo. Pak jsme se malinko vrátili zase zpět, hodně jsme se hru snažili tlačit do šestky, což nám trochu zkomplikovalo útok. Hráli jsme na hranici rizika, takže jsme udělali až dost technických chyb, ale na druhou stranu my to tak chceme, i když některé chyby byly zbytečné. V obraně to z mého pohledu bylo hezké, hráčky dělají přesně to, co po nich kolega trenér Pavel Farář chce. Tentokrát jsme zkoušeli zase trochu ofenzivnější obranu, prostor dostaly i mladší hráčky, prostřídali jsme kádr, jak jsme chtěli, ale samozřejmě hlavní minutáž byla věnována stěžejním hráčkám, které se potřebují udržovat v herní pohodě, abychom v příštím týdnu uspěli v Šaľe. I to se nám myslím povedlo.

 

Marek Kolář, trenér Handball PSG Zlín: „Chtěli jsme uhrát lepší výsledek, ale zranila se nám během utkání jedna z hráček, takže jsme za ní řešili náhradu, ale hlavně jsme hráli s dorostenkami, protože tím, jak nehrají kvůli covidu, mají dost herní výpadek. I když byl soupeř samozřejmě velmi těžký, mladé hráčky, i když dělaly chyby, byly tam pasáže, které byly pěkné. Za to jsem rád, že se tyto hráčky dokázaly prosazovat, dávat branky a v určitých částech byly i vyrovnaným soupeřem. Pro ně je to obrovské sbírání zkušeností, což potřebujeme.

Jan Pimper