generální partneři
sledujte nás

Aktuálně

DOMINKA ZACHOVÁ BUDE V PŘÍŠTÍ SEZONĚ OBLÉKAT DRES THÜRINGERU

Dominika Zachová, čtyřiadvacetiletá křídelnice a jedna z opor Černých andělů, bude od příští sezony oblékat dres německého Thüringeru. Plzeňská odchovankyně v Mostě letos působí sedmou sezonu a s Černými anděly získala všechny tuzemské trofeje a zahrála si i Ligu mistryň. Nejen o nejbližších plánech jsme si s Dominikou povídali, zatímco své poslední dny místo na palubovce trávila v domácí karanténě.

 

Co rozhodlo o tom, že jste kývla na nabídku Thüringeru?

 

Zájem z jejich strany už byl delší čas, ale dohodli jsme se až teď, protože já měla v Mostě stále platnou smlouvu. Roli samozřejmě hrál i fakt, že zájem z jejich strany byl dlouhodobý. S Thüringerem se známe dlouho, pravidelně mají v Mostě letní soustředěn a hrajeme spolu přípravné zápasy, také proto si mě zřejmě vyhlédli a trenér měl šanci mě sledovat. Neodcházím nikam do neznáma, vím, jak je Thüringer kvalitní klub a že má jen ty nejvyšší ambice. Aktuálně se jim sice úplně nedaří, jak by si asi představovali, ale vypadá to, že chtějí posílit a už se objevují první informace o tom, co všechno se chystá, takže se těším na novou zkušenost. Svou roli hraje zčásti i fakt, že to není nijak daleko, takže když bude den volna, můžu si zajet na otočku domů. Bohužel se mineme s Markétou Jeřábkovou, která z Thüringeru po sezoně míří do Norska.

 

Mimochodem, jak jste na tom s němčinou?

 

Upřímně řečeno německy moc nemluvím, sice mám nějaký základ, měla jsem na střední škole němčinu jako druhý jazyk, ale mám ještě co dohánět. Už na tom ale nějakou dobu pracuju a myslím, že to zvládnu.

 

Vědí to už spoluhráčky, že se je chystáte opustit?

 

Holky už to věděly dřív, nějakou dobu se o tom mluvilo a nebylo to zase takové tajemství, takže to pro nikoho v týmu nebude velké překvapení.

 

Kolikátou sezonu oblékáte dres Černých andělů a kolik s nimi máte trofejí?

 

Letos je to moje sedmá sezona v Mostě a s těmi trofejemi si nejsem úplně jistá, já to nepočítám, navíc se vloni třeba o titul vůbec nehrálo. Ale sbírka je to hezká, mám jak české tituly, Český pohár i interligovou trofej. Ono ale nejde ani tak o počet, jako o tu radost, když se nám je povedlo vyhrát. To je pocit, který nikdy neomrzí.

 

Takže aby se symbolická sedmička stala šťastnou, budete chtít určitě vyhrát ještě letos titul?

 

Moje šťastné číslo je sice osmička, ale titul chceme vyhrát jako každý rok. V Mostě jsou vždycky jen ty nejvyšší cíle, v tomhle se rozhodně nic nemění. A třeba se ještě někdy v budoucnu vrátím a odehraju tady i tu osmou sezonu.

 

Když mluvíme o letošním ligovém ročníku, který zápas pro vás byl zatím nejtěžší?

 

My jsme letos měli pár dost těžkých utkání. Zřejmě nejtěžší byl zápas proti Vácu v Evropské lize, který jsme v posledních vteřinách nakonec prohráli. Z těch MOL ligových byla těžká i třeba první polovina utkání v Šaľe, kde se nám to nakonec podařilo dotáhnout do úspěšného konce. A samozřejmě domácí zápas s Dunajskou Stredou, která nás doma porazila. V tomhle utkání se nám pokazilo snad všechno, co se pokazit mohlo a ukázalo se, že Dunajská Streda je silný soupeř, který s námi vydrží běhat po celý zápas. V téhle sezoně je to takové trochu jako na houpačce, ale zatím se nám daří a věřím, že to zase zvládneme a budeme bojovat o titul.

 

A kdybyste měla vybrat jeden nejdůležitější zápas nebo událost za těch sedm sezon v mosteckém dresu?

 

To je hrozně těžké vybrat jen jednu věc, když jsem tu prožila sedm let života. Asi by to byla Liga mistrů, protože zahrát si s českým klubem Ligu mistrů je samo osobě neskutečné a celková atmosféra všech těch zápasů byla úžasná a budu na to vzpomínat pořád. Ale já budu na léta v Mostě vzpomínat vždycky jenom v dobrém, prožila jsem toho tady spoustu a vždycky jsem se tu cítila dobře. Teď si to člověk ještě úplně neuvědomuje, protože do konce sezony ještě zbývá nějaký čas, ale až to přijde, bude to asi docela těžké loučení.

 

Jan Pimper
2021-03-05
více ...
Plán návratu Černých andělů po rozsáhlé infekci Covid 19

Sezóna 2020/2021 je pro všechny týmy nejen MOL ligy velmi speciální díky všem omezením, odloženým utkání a karanténám. Mosteckým hráčkám se dlouho dařilo se vyhýbat hromadné nákaze, nakonec ale došlo i na Most. Nic nebylo platné dodržování hygienických pravidel, všech nařízení a důraz na zdravotní stav hráček. Ze všech opatření stojí za zmínku opatření Sportovní haly Most, která z bezpečnostních důvodů zakoupila generátory ozónu, kterými pravidelně dezinfikuje prostory sportovní haly, především šatny a kanceláře, ve kterých se hráčky a realizační tým Černých andělů pohybují. I přesto se na konci února Covid naplno projevil i v kádru Andělek. Nejprve to vypadalo na 3 případy, nákaza se ale potají rozšířila mezi 12 hráček a to nutně znamenalo odložení všech tréninků i 3 utkání, domácích se Šalou a Porubou a venkovním s Olomoucí. Karanténa na minimálně 14 dnů byla jediným řešením, které klub konzultoval s hygienickou stanicí Ústeckého kraje. Ještě minimálně do 10.3. bude velmi těžké některou z hráček v Mostě potkat, protože se léčí doma.

"Všechny hráčky, které jsou PCR testem označeny jako nakažené, se doma lečí a mají pro nás naštěstí lehký průběh nemoci. Pochopitelně dodržují nařízenou karanténu. Je to pro nás komplikace v době, když jsme se dostali do velmi dobré kondiční i herní formy. Je to škoda, ale nic s tím nenaděláme, vrátíme se ještě silnější, protože nám odpočinek nepochybně pomůže. K tomu, abychom se vůbec mohli vrátit, si musíme být na 100% jistí, že hráčky můžou nastoupit do plné zátěže,“ popisuje kondiční trenér Ondřej Václavek.

Existuje nějaké měření, test nebo vyšetření, které by ukázalo, že jsou hráčky v pořádku a mohou se vrátit do maximální tréninkové zátěže?

„V České republice není obvyklé, aby se hráčky musely po prodělané nemoci tohoto typu podrobit zátěžovému vyšetření, které by potvrdilo, že jejich srdce a plíce znovu zvládnou zátěž vrcholového sportu. Snažíme se jít v tomto příkladem, a proto po skončení karantény a uplynutí dalších 5 dnů podstoupí hráčky zátěžové vyšetření na EUC klinice v Ústí nad Labem, se kterou velmi úzce spolupracujeme, pokud se jedná o zdraví hráček. Společně s prof. MUDr. Ladislavem Pyšným, hlavním sportovním lékařem kliniky a přednášejícím fyziologie na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, jsme připravili zátěžový test na bicyklovém ergometru, který by měl odhalit, zda nedošlo ke změnám srdeční svaloviny a také spirometrické vyšetření, které by mělo ukázat stav plic hráček, které byly virem infikovány a měly respirační potíže,“ dodává Václavek.

Co bude následovat po úspěšném výsledku vyšetření?

„Pokud vše dopadne tak, jak si přejeme, holky se vrátí do tréninku. Začneme kondičními tréninky zaměřenými na sílu, které nejsou náročné na srdce a dech, pak už budeme kombinovat kondiční tréninky s házenkářskými. Hlavním cílem bude hráčky připravit na středu 24.3., kdy bychom měli jet do Michalovců, což je jeden z nejtěžších možných soupeřů v MOL lize. Poté uvidíme, jak se vedení klubu dohodne na dohrávkách odpožených utkání. Naštestí máme ještě nahráno z předhozích měsíců, zbývá ještě dost prostoru pro utkání se Šalou, Porubou a Olomoucí.“

 

Jaký program budou mít hráčky, které sice byly v karanténě, ale PCR test u nich byl negativní?

„I u nich dodržíme karanténu, ale pokud se budou cítit dobře, budeme postupně najíždět na individuální tréninky tak, aby jejich návrat do plného tréninku byl pozvolnější po 14 dnech klidu. Každá z hráček podstoupí test na množství protilátek proti Covid 19, abychom věděli, jestli už nemoc prodělaly nebo je šance, že se u nich v dalších týdnech nebo měsících může projevit. Jsme v situaci, kterou jsme dosud nezažili, proto budeme muset být obezřetní a pohlídat každou hráčku zvlášť. Bude to pro nás všechny výjimečná výzva, kterou ale zvládneme.“

Ondřej Václavek
2021-03-04
více ...
VE VOLBÁCH DO VEDENÍ ČESKÉHO SVAZU HÁZENÉ VYBERME NESTRANNÉ OSOBNOSTI S MANAŽERSKÝMI SCHOPNOSTMI

Zanedlouho nás čekají volby do exekutivy Českého svazu házené. I s ohledem na současnou situaci ve vedení svazu jsem se rozhodl apelovat na všechny volitele, aby se před volbami zamysleli, koho do čela českého svazu házené zvolí. Následující text je rozdělen do několika částí, které jsou podle mého názoru nejcharakterističtějšími ukázkami nekompetence současného vedení svazu a měly by posloužit volitelům jako vodítko při rozhodování o budoucnosti našeho sportu. Ačkoli jsem manažerem DHK Baník Most, nejde tu v žádném případě o propagaci nebo prosazování zájmů našeho klubu. 

 

EXEKUTIVA ČSH

 

Jsem přesvědčen, že jsme byli oklamáni a podvedeni stávající exekutivou, která šla do uplynulých voleb s tím, že jsou jednotný tým. Snažili se vytvořit dojem, že se znají, mohou se na sebe spolehnout a budou pracovat jako tým. Už záhy poté, co se ujali svých funkcí, mezi nimi začalo panovat napětí, které vyvrcholilo dva roky po zvolení katastrofou a předčasnými volbami. Z mého pohledu nemá nikdo ze stávajících exekutivců morální právo kandidovat znovu do nového vedení svazu. Zatím to vypadá, že většina z těchto lidí má dostatek sebereflexe, protože se objevila jen dvě jména, která chtějí znovu kandidovat. Pokud dostatečnou sebereflexí nedisponují, rád bych poukázal na některé skutečnosti, kvůli nimž by se už do exekutivy nikdy neměli dostat.

 

Dlouhodobě sledujeme, jak náš krásný sport, který všichni milujeme, ztrácí členskou základnu a postupně vyklízí pozice, které historicky měl. A je to vizitka práce všech exekutiv už od revoluce. Chci se ale soustředit na poslední zhruba desetileté období, které jako funkcionář vnímám nejvíce. I když stávající exekutiva tvrdila, že je jednotný tým, vyústilo to v nepřehledné a opakované rezignace, totální rozhádanost a nejednotnost. Bohužel nemůžeme udělat tlustou čáru a snažit se začít znovu, když se někteří ze stávajících exekutivců chtějí do vedení svazu dostat znovu a budou používat argumenty, že za to můžou všichni ostatní, jen ne oni. To bychom vůbec neměli akceptovat a naší snahou by mělo být zvolit někoho, kdo nezklamal. Směrem k hnutí se naše exekutiva úplně zhroutila, prezident prakticky není vidět, stejně jako ostatní jednotliví exekutivci. Nikdo z nich nevystoupil v celostátních médiích ani ve vlastním házenkářském podcastu, aby vysvětlil situaci v Českém svazu házené. Někde se zavřeli a řeší si své osobní zájmy. Nikdo v tuto chvíli neřeší házenou jako celek, ani to, jak právě tito lidé náš sport poškodili. Celý problém exekutivy je z mého pohledu právě v tom, že si každý hájí jen své vlastní zájmy. Velmi brzy po volbách vše sklouzává ke vzájemným barterovým obchodům mezi jednotlivými členy exekutivy ve stylu „ty mi nemluv do ženské reprezentace, já ti nebudu mluvit do mládeže, do rozhodčích, a podobně, každý si hájí jen své osobní zájmy. Tento systém, ve kterém nikdo nemyslí na házenou jako celek, se ale nyní zasekl. My už jen sledujeme sestupnou tendenci v členské základně a popularitě, protože exekutivu zajímají jen osobní ambice. Upozorňoval jsem na to už v minulosti a stále se domnívám, že celý problém exekutivy Českého svazu házené spočívá v tom, že není manažersky řízena.

 

REPREZENTACE

 

Bezprostřední příčina rozpadu ve vedení svazu je dění kolem obou reprezentací, jak mužské tak ženské. Budu zde zmiňovat řadu lidí, kterých si velmi vážím jako hráčů, metodiků nebo trenérů za jejich profesní dovednosti. Chtěl bych ale poukázat především na to, jaký problém nastává, pokud věci nejsou manažersky řízeny a každý si hájí své zájmy bez ohledu na celek.

 

Dlouhodobě je problém exekutivy v tom, že došlo k jejímu ovládnutí zájmovými skupinami kolem trenérů mužské a ženské reprezentace. Tím absolutně nesnižuji jejich odborné kvality, naopak nesmírně si jich vážím. Rozklad svazu ale nastal ve chvíli, kdy se tyto skupiny postavily proti sobě. Mohli jsme to sledovat v případě mužské reprezentace. Nepřísluší mi komentovat její fungování, ale mohu se pozastavit nad některými mediálními výstupy, které následovaly po katastrofě, kdy národní tým neodjel na mistrovství světa v Egyptě. Evidentně tu totiž chybí manažer, který by řídil reprezentační trenéry a jasně stanovil, kdo za co odpovídá a jaké jsou jeho kompetence. Že trenéři se mají soustředit výlučně na záležitosti, které jim profesně přísluší a nemají se snažit ovládat svaz, protože v exekutivě chybí silné osobnosti.

 

Pod pokličku, jak to zhruba funguje, bylo možné nahlédnout po přečtení rozhovoru s Martinem Galiou na svazovém webu. Martin je osobnost, které si jako hráče nesmírně vážím, ale v rozhovoru naprosto bezelstně prohlásil, že si jako tým stojí za svým rozhodnutím, že neodcestovali na mistrovství světa do Egypta. Nedovedu si představit olympijský kolektivní sport, kde by se hráči a trenéři na soustředění před mistrovstvím rozhodli, že neodjedou a poslali toto stanovisko na exekutivu, ať ho odsouhlasí. To se v tomto případě nestalo, protože si vedení svazu začalo vzájemně vyřizovat účty. Nikdo se nepozastavil nad tím, že reprezentační trenéři chtějí ovládnout Český svaz házené. Role by přitom měly být rozděleny jasně. Hráči mají hrát, trenéři trénovat a manažer reprezentace případně exekutivci mají zhodnotit veškeré dopady toho, že tým neodcestuje a udělat rozhodnutí. Tato rozhodnutí nemohou dělat hráči a trenéři, kteří na celou věc nahlíží zcela jinou, hlavně vlastní optikou a nedokážou zhodnotit všechny dopady, které jejich rozhodnutí může mít pro házenou jako celek.

 

U ženské reprezentace jsem s úžasem sledoval mediální výstup trenéra Jana Bašného, který po vystoupení na mistrovství Evropy prohlásil, že jen v českém sportu je možné, aby zaměstnavatelé nepustili některé hráčky na mistrovství. Proč trenér kritizuje zaměstnavatele hráček? Není celá situace spíše o tom, že se hráčky dostaly do nějaké životní situace a prioritou je pro ně nyní profesní stránka, stejně jako pro jiné hráčky bylo před časem prioritní mateřství. Hráčky se zkrátka vyvíjejí nejen po sportovní stránce. Spíš bych chtěl obrátit pozornost k tomu, že svazový systém reprezentace říká, že ženská házená je jiná a je třeba jí řídit a dělat jinak. Ve skutečnosti je to jen záminka k tomu, aby Jan Bašný jako trenér ženské reprezentace mohl trávit většinu roku na Korsice a nemusel jezdit do Čech. Ani v tomto případě nejde o kritiku reprezentačního trenéra, po odborné stránce jej naprosto respektuji. Na svazové úrovni by ale měl být manažer, který stanoví, kolik času by měl reprezentační trenér trávit komunikací a objížděním klubů, tedy prací pro reprezentaci a zbytek času může trávit v cizině, například dvacet dní z měsíce v Čechách, deset dní v měsíci na pláži. Trenéra reprezentace, případě kohokoli z reprezentační komise v Mostě potkáme pouze v případě, že se u nás hraje kvalifikační utkání. Naopak Honza Filip jako reprezentační trenér mužů objíždí kluby, mluví s manažery, trenéry a hráči a má přehled, co se děje. I pozice reprezentačního trenéra je práce a mám pocit, že Honza Bašný si toto, ani předcházející mistrovství neodpracoval. Komunikace probíhá mezi trenéry telefonicky, ale že by se někdo přijel přímo do klubu podívat, se za poslední tři roky nestalo. Reprezentační komise žen prakticky neexistuje, nikdo s námi nekomunikuje, nikdo se o dění v klubu nezajímá, ačkoli z Mostu je v reprezentaci největší počet hráček.

 

Právě reprezentační komise dopustila, že po odchodu Kateřiny Hromádkové (Keclíkové) z pozice šéftrenérky TCM dva roky nebyl tento post obsazen. Proto tvrdím, že v současnosti nejsou manažeři, kteří by reprezentaci řídili, ale všechno si podle sebe nastavují trenéři. A samozřejmě tím trpí nejen reprezentace, ale celé hnutí. Také proto bychom neměli volit nikoho ze stávající exekutivy, i když je v ní spousta lidí, kterých si osobně vážím.

 

TRÉNINKOVÁ CENTRA MLÁDEŽE

 

Nechci primárně mluvit o Mostu, ale chtěl bych na našem příkladu popsat, co se v této oblasti u nás dělo a připomenout, že to, co nyní dopadlo na Most, se v budoucnu může stát komukoli dalšímu. Chci poukázat na práci, respektive na neprofesionalitu, netransparentnost, manipulování a tajení výstupů ze strany některých členů exekutivy.

 

V našem klubu dlouhodobě zastáváme názor, že peníze na talentovanou mládež by měly být rozděleny mezi co nejvíce klubů, například formou podpory trenérů. A v ideálním případě by pak tyto kluby spolupracovaly s reprezentačním trenérem, například Janem Bašným, který je po odborné stránce respektovanou osobností. Pravidelně by objížděl kluby, mluvil s trenéry, konzultoval s nimi své poznatky a díky tomu by měl přehled, podobně jako to nyní dělá Honza Filip v mužské části. Vizí minulého předsedy svazu ale bylo vybudovat v podstatě jeden klub, kde se budou soustřeďovat všechny talentované hráčky z celé republiky. To je podle mého názoru zcela iluzorní představa, která se nemůže nikdy podařit. Pokud bychom šli cestou podpory trenérů, mohli by být rozděleni mezi kluby a šli bychom tedy opačnou cestou, kdy trenéři jdou za hráčkami. Z vlastní zkušenosti víme, jak těžké je přemluvit hráčku z druhého konce republiky k přestupu do Mostu. Tímto způsobem by talentované hráčky mohly zůstat alespoň v blízkém regionu. S projektem TCM, jak byl v ženské části nastaven, jsme nesouhlasili, exekutiva jej takto ale prosadila a my jsme proto museli v rámci nastavených pravidel o toto TCM soutěžit. Pro volitele bych rád doplnil, že ve svazem prosazovaném systému jsou zvýhodňovány některé kluby. Celou situaci kolem TCM už jsme v minulosti popisovali celkem podrobně, proto bych nyní jen vypíchl některé věci.

 

Výběrové řízení na TCM administrovali dva členové exekutivy - Ilona Hapková a Libor Adámek spolu s Dušanem Polozem, který ale není členem exekutivy svazu. Fascinuje mě, že si Ilona Hapková zvolila jako své motto transparentnost, přitom celé výběrové řízení na TCM bylo absolutně netransparentní a všichni dopředu věděli, kdo vyhraje. Jak je možné se na jedné straně ohánět transparentností a na druhé straně odmítat nahlédnutí do dokumentace k výběrovému řízení? Navíc u projektu, který je financován ze státních prostředků? Všechny indicie směřují k tomu, že výběrové řízení byl ovlivněné. Jsme přesvědčeni o tom, že na Ministerstvo školství odešly dokumenty, v nichž bylo oznámeno, kde budou umístěna TCM ještě před tím, než proběhlo výběrové řízení. Když jsme požadovali nahlédnutí do dokumentace, na základě které se rozhodovalo, nebylo nám vyhověno. Když jsme se snažili toto téma zařadit na konferenci, bylo to svazem zamítnuto a nikdo se s námi na toto téma nechce bavit. Budeme se proto snažit získat dokumentaci od ministerstva školství na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Jméno slečny Hapkové je pro mne tudíž synonymem pro klientelismus v Českém svazu házené. Jako metodička ani kdokoli jiný z jejího týmu se v Mostě neobjevil a neřešil s námi, jakým způsobem příprava mládeže probíhá. Zajímat to začíná všechny až v okamžiku, kdy se znovu začínají rozdělovat peníze a je potřeba je nasměrovat do těch správných klubů.

 

Jediné, co nám reprezentační komise dlouhodobě vyčítá, je kvalita trenérů mládeže v Mostě. Z našeho pohledu jsou to jen zástupné důvody, které mají odůvodnit nepřidělení TCM Mostu. Po těchto výtkách jsme před 4 lety oslovili trenéra juniorské reprezentace Ondřeje Václavka, představili mu podmínky a možnost v Mostě trénovat. Následně byl Ondra odvolán z postu trenéra juniorské reprezentace, což se občas trenérům stává. Nicméně nás šokovalo, že ti samí lidé, kteří mu svěřili juniorskou reprezentaci, nám jej zamítli jako šéftrenéra TCM. Proto jsme oslovili Petera Sabadku a nabídli mu možnost pracovat s naší mládeží, což přijal. Ani jeho nám komise ČSH neschválila jako kvalitního trenéra, museli jsme 2 měsíce přesvědčovat a přemlouvat, že si za jeho nominací stojíme, než nám byl schválen jako šéftrenér TCM druhé kategorie, které nám bylo přiděleno. Ti samí lidé, kteří měli potíže se schválením pana Sabadky do pozice šéftrenéra TCM jej necelý rok poté jmenovali trenérem juniorské reprezentace. Na těchto příkladech chci pouze dokumentovat dlouhodobou nekoncepčnost práce reprezentační komise.  

 

Trojice lidí ve výběrové komisi našla odborné důvody, jak nepřidělit TCM Mostu. Jsem přitom hluboce přesvědčen o tom, že co se týče provázanosti klubu se školami, tréninkovými podmínkami, obecně fungováním klubu, se nám podařilo vytvořit něco, co se vymyká českým poměrům. Máme v tomto směru i zpětnou vazbu například od klubů z mužské složky, ale i my samozřejmě víme, kde jsou naše rezervy. Přesto si výběrová komise našla důvody, proč „velké TCM“ Mostu nepřidělit a ve výběrovém řízení nás zařadit na čtvrté místo. Přitom na mistrovství Evropy bylo nejvíc hráček, které prošly Mostem, poslední čtyři mistři republiky ve starším dorostu mají na dresech logo DHK Baník Most, posouváme hráčky do Evropských pohárů a dvě hráčky, které prošly naší mládeží, byly vyhlášeny hráčkami kola v Lize mistrů. Také při poslední volbě házenkářek roku tři ze čtyř nominovaných prošly mládežnickými kategoriemi Mostu. Také proto jsme se proti rozhodnutí odvolali, protože jsme neobdrželi pregnantní zdůvodnění a našli se i exekutivci, kterým výsledek připadal podivný. Hlasování skončilo v poměru 4:3 a naše odvolání bylo zamítnuto. Jak už jsme jednou upozorňovali, čtvrtý hlas v náš neprospěch patřil Janu Bělkovi, který je aktivním funkcionářem Zory Olomouc, která získala TCM a tím byl pan Bělka ve střetu zájmů. Upozorňovali jsme na to a vydali k tomu i stanovisko, ve kterém jsme požadovali jeho okamžité odstoupení, ale to je jako pokoušet se prostřelit hroší kůži vzduchovkou, neměli jsme šanci. Vnímáme to nadále jako skandální a protože jsme nemohli toto téma otevřít na konferenci, vidíme jako jedinou možnost obrátit se na Ministerstvo školství. Je ale také možné, že nová exekutiva svazu nám tyto materiály zpřístupní. Příčinou jsou právě klientelismus a netransparentnost Ilony Hapkové, která do exekutivy svazu kandiduje s naprosto opačnými proklamacemi.

 

VOLBY

 

Chtěl bych apelovat, požádat a poprosit ostatní volitele, abychom se pokusili vymanit z cyklu neustálých voleb, neustálého selhávání, které jsou podle mne dány tím, že do exekutivy volíme lidi s úkolem, aby zvýhodňovali některé kluby, jako je pan Bělka. Měli bychom se pokusit zvolit exekutivce - osobnosti, které se budou snažit hájit zájmy házené jako celku a nebude to pro ně pouze druhořadý úkol. Kteří se nebudou snažit zaujmout svými odbornými znalostmi, ale v konečném důsledku jim půjde jen o vlastní zájmy.

 

Z mého pohledu je až nepředstavitelné, že Ilona Hapková a Pavel Bochnia znovu kandidují, protože oni jsou osobně zodpovědní za to, v jakém stavu dnes jsme. Oni šli do předcházejících voleb jako součást jednoho týmu, který bude držet spolu, a okamžitě začali hájit své zájmy. U Ilony Hapkové cítím snahu zachovat nemanažerské řízení v reprezentaci, aby dál trval stav, že exekutiva je slabá a reprezentační trenéři se jí budou snažit ovládat. Přitom jsem ale přesvědčen, že reprezentační trenéři by měli na svých pozicích zůstat.  

 

Je věcí nás volitelů, aby volby nekončily podobnou katastrofou, kterou v čele svazu sledujeme už několik let po sobě. Nechci doporučovat a naznačovat, kdo z kandidátů tato kritéria splňuje, je to jen můj osobní apel na každého volitele a každý klub, aby se na házenou podívali touto optikou a nesnažili se do exekutivy dostat svého pana Bělku.

 

Podrobnosti ke kauze TCM najdete na tomto odkazu http://www.dhk-banikmost.cz/index.php?co=clanek&id=2475

 

Rudolf Jung,

manažer DHK Baník Most

            

Jan Pimper
2021-03-04
více ...
Uprostřed týdne přibylo pozitivních testů

Počet pozitivních testů na covid-19 v týmu DHK Baník Most se uprostřed týdne ještě zvýšil, aktuálně se zastavil na čísle 12. Další hráčky by měly absolvovat testy ještě do konce týdne. U všech hráček má nemoc mírný průběh. 

 

Černí andělé jsou v současné době v karanténě minimálně do 15. března, všechna jejich plánovaná utkání do té doby byla odložena (šlo o domácí utkání s Porubou 3. března a zápas 6. března  v Olomouci). Definitivní návrat Černých andělů na palubovku bude konzultován jak s hygieniky, tak s lékařskými odborníky, s nimiž DHK Baník Most spolupracuje.

Jan Pimper
2021-03-03
více ...
Pozitivně testovaných hráček Černých andělů přibylo

Počet hráček DHK Baník Most pozitivně testovaných na covid-19 k pondělku stoupl na šest. Ani tento počet však ještě nemusí být definitivní, další hráčky jsou průběžně testovány a výsledky by měly být známy v průběhu tohoto týdne.

 

Černí andělé okamžitě utlumili veškeré tréninkové aktivity od chvíle, kdy se objevila první podezření na možnou nákazu koronavirem. Tým je v současnosti v karanténě a bude v ní nejméně do 15. března, postupovat bude podle doporučení hygieniků.

 

Další informace o aktuální situaci v týmu budeme přinášet průběžně.

Jan Pimper
2021-03-01
více ...
Černí andělé míří do karantény

Místo bojů o MOL ligové body míří mostecké házenkářky do karantény. Podezření na nákazu koronavirem se bohužel potvrdilo u několika hráček v týmu, další ještě čekají na výsledky testů.

 

V současné době máme potvrzení o pozitivním testu na covid-19 u čtyř hráček, u dalších budou výsledky testů známy v průběhu nejbližších dní. V následujících dvou týdnech proto bude celý tým v karanténě, zdraví hráček je pro nás v současné době nejdůležitější,“ uvedl manažer DHK Baník Most Rudolf Jung.

 

Další podrobnosti budeme zveřejňovat průběžně.

Jan Pimper
2021-02-28
více ...

Hlavní partneři klubu

Partneři ligy žen

Partneři mládeže

Ostatní partneři

MOL liga

1DHK Baník Most30
2Iuventa Michalovce22
3DHC Slavia Praha22
4DHK Zora Olomouc20
5HC DAC Dunajská Streda17
6DHC Sokol Poruba12
7HK Slovan Duslo Šaľa11
8Sokol Písek11
9ŠŠK Prešov5
10DHC Plzeň5
11Handball GSP Zlín3
12HK Hodonín2
více ...

1. liga starších dorostenek

1DHK Zora Olomouc9
2DHK Baník Most8
3DHC Plzeň8
4DHC Slavia Praha6
5Handbal PSG Zlín5
6HC Plzeň4
7TJ Sokol Kobylisy II4
8TJ Sokol Poruba4
9Házená Jindřichův Hradec2
10Sokol Písek2
11TJ Sokol Ostrava Zábřeh0
12HC Háje Praha0
více ...

1. liga mladších dorostenek

1TJ ČZ HBC Strakonice 192110
2DHK Zora Olomouc8
3DHK Baník Most6
4Hanball PSG Zlín6
5HC Háje Praha4
6DHC Slavia Praha4
7Sokol Písek A4
8DHC Plzeň4
9TJ Sokol Poruba4
10Házená Jindřichův Hradec2
11Sokol Vršovice0
12FK Hvězda Cheb0
více ...