Mostecké hráčky se úspěšně předvedly i v juniorské reprezentaci

Kromě ženské reprezentace má za sebou soustředění také český juniorský výběr, který vede Peter Sabadka, zároveň i trenér starších dorostenek Černých andělů. A hráčky mosteckého klubu se v národním týmu rozhodně neztratily.

České juniorské reprezentantky absolvovaly týdenní soustředění v Hostivicích, jehož vrcholem byla jejich první mezinárodní konfrontace. Dva víkendové zápasy proti Rakušankám, které na svém kontě mají dvanácté místo z mistrovství světa, takže se jednalo o velmi kvalitního a silného soupeře,“ informoval Peter Sabadka.

V prvním utkání zvítězily české juniorky 31:24 (13:10) a v zápase na sebe velmi dobře upozornily i mostecké hráčky, v brance Novotná a společně s ní Dvořáková (4 branky), Tesařová (1) a Stříšková (7).

Ve druhém vzájemném měření sil vyhrál český výběr 28:23 (12:15), když se mu podařil obrat v utkání po prohrané první půli. I tentokrát se mladé házenkářky Černých andělů neztratily, v brance opět zachytala Novotná a společně s ní do hry zasáhly Dvořáková (9), Tesařová a Stříšková (5).

Společný kemp juniorské reprezentace splnil svůj účel, mladé reprezentantky se ukázaly ve velmi dobrém světle a povedlo se nám splnit cíle, které jsme si dali. Velmi dobře se předvedly i naše mostecké hráčky, které se stávají oporami reprezentačního výběru. A nesmíme zapomenout ani na to, že v nominaci byla i Nikola Švihnosová, které zdravotní problémy znemožnily účast. Do týmu patří také Veronika Mikulášková, kterou si ale vyžádal trenér Jan Bašný do ženské reprezentace,“ připomněl trenér. Další mezinárodní měření sil má juniorská reprezentace v plánu až na přelomu listopadu a prosince.