Mosteckým dorostenkám se tentokráte nedařilo

Třetí říjnový víkend nebyl pro mostecké barvy zrovna úspěšný. Nejprve mladší dorostenky podlehly rivalkám z Ústí nad Labem, následně si s plzeňskou SVŠ neporadily starší, a ve stejném čase se o pohárový úspěch pokoušel náš „A“ tým v Rusku.

Liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Spartak Ústí nad Labem 15:21 (9:11)

V bouřlivé atmosféře nastupovaly oba celky ke svému druhému vzájemnému zápasu. Po velmi vyrovnané první půli vedly hostující hráčky 9:11.

Do druhého poločasu nastoupily lépe ústecké hráčky. Ve třetí minutě vedly už 9:13, mostecké hráčky totiž včas nedostupovaly k soupeřkám, které tak měly se zakončením velmi jednoduchou práci. Ale ani v útoku se nám nedařilo podle našich představ, naše střely končily buď nad, mimo, nebo v rukou hostující brankářky. Což Ústečanky trestaly z rychlých protiútoků. Střelecké temno prolomila až v šesté minutě Šípová. To ale ústecké hráčky, které v hledišti podporovala velká skupina fanoušků, nemohlo rozhodit. Time-out, který si vzal mostecký trenér za stavu 10:16, byl logickým vyústěním předcházejících minut. Jeho hráčky totiž neplnily pokyny, a nechávaly otevřenou levou stranu hřiště, ze které vsítily hráčky Spartaku tři rychle po sobě jdoucí branky.

Oddechový čas nesl ovoce, hned z prvního útoku vsítila svůj další gól Šípová. I naše obrana byla najednou mnohem jistější. Mostečankám se tak dařilo snižovat hostující náskok. Ale ani my jsme se nevyvarovali technických chyb, což byla veliká škoda, protože ústecká obrana už nevypadala pevně. Po čtrnácti minutách byl stav 14:16, a na hráčkách Spartaku ležela psychická deka. Nepodařilo se jim skórovat bezmála deset minut. Na to reagovala time-outem i hostující střídačka, která nemohla být se svou obrannou činností vůbec spokojená. V útoku měly ústecké hráčky smůlu, proti jejich střelám vždy stály dobře postavené tyče. Střeleckou nemohoucnost ukončilo Ústí v sedmnácté minutě druhé půle. Během chvíle mělo tříbrankový náskok. V devatenácté minutě obdržela hostující hráčka dvouminutový trest za zbytečný faul na křídle. O chvíli později dostala dvouminutový trest i další hráčka hostí, nejspíše za nějaké slovní komentáře. Ale ani přesilovku šesti proti čtyřem nedokázaly mostecké hráčky přetavit ve snížení stavu. Deset minut před koncem zápasu svítil na tabuli stav 15:18. Ale v těchto chvílích se ukazovalo, jak je pro Ústí důležitá Konáriková. V těžké chvíli to na sebe dokázala vzít, a nechytatelně z devíti metrů překonala domácí brankářku. Ústí tak vedlo už o čtyři branky, do konce zbývaly necelé čtyři minuty, a domácí trenér si vzal svůj poslední oddechový čas. Když byla necelé dvě minuty před koncem vyloučena Kohoutová, a následně proměnilo Ústí sedmičku, tak bylo jasné, že v Mostě žádné body nezůstanou. Spartak si tedy odvezl z Mostu dva body za vítězství 15:21.

Sestava a branky Mostu: Hošková, Házlová – Šípová 4, Kluzáčková 3, Šumová 3/2, Ulbertová 1, Drobná 1, Stříšková 1, Kohoutová 1, Boudová 1, Srpová, Scheithauerová, Nováková, Juppová

Liga starších dorostenek: DHK Baník Most – DHC SVŠ Plzeň 22:32 (9:19)

Šlágr kola – tak by se dalo nazvat střetnutí třetího týmu tabulky s prvním. Bodový rozestup byl minimální, navíc oběma týmům jde o jedno – postup do jarní části první ligy starších dorostenek. Domácí měly k dispozici tři brankářky, když se ke stálici Koutenské, a Házlové z mladších dorostenek, přidala ještě Šlejtrová, která si odchytala za svoje mateřské Ústí část zápasu s mladšími mosteckými dorostenkami.

Do zápasu vstoupily lépe hostující hráčky, z křídla byla Koutenská přelobována. Na druhé straně odpověděla bleskově Macháčková. Ta poslala Baník o chvíli později do vedení. Plzeň sice vyrovnala, ale Gajarská se neohroženě probila až na brankoviště, ze kterého vrátila Mostečankám vedení. Po šesti minutách byl stav vyrovnaný, 3:3. V deváté minutě se dostala Plzeň poprvé do vedení, po chybě v rozehrávce Černých andělů. V jedenácté minutě měly Plzeňanky už dvoubrankový náskok. Naše koncovka byla nepřesná, navíc ani v obraně to nebylo ideální. V čase 12:05 si tak trenér Maršík vzal první oddechový čas, Plzeň vedla 4:7. Do vedení o čtyři branky se dostaly hostující hráčky ve čtrnácté minutě. Následně byla vyloučena hostující hráčka za faul na Macháčkovou. Tuto přesilovku jsme ale nedokázali zužitkovat. Ba naopak, ještě jsme v ní dokázali inkasovat. Po sedmnácti minutách naše hráčky prohrávaly 4:10. Naše obrana nebyla úplně ve své formě, do střelby jsme se také nedostávali, přihrávky totiž končily v zámezí, nebo v rukou pohyblivých Plzeňanek. Naší střeleckou nemohoucnost ukončila až Gajarská ze sedmimetrového hodu, to už končila devatenáctá minuta. Ale hráčky Plzně se ani nepotřebovaly na skórování namáhat, bezmála každá jejich střela z dálky skončila gólem. To nám do hostující branky nepadalo vůbec nic, na brankoviště jsme se nedostali, střely z dálky končily za brankovou čarou, ale bohužel pro nás mimo prostor branky. V osmadvacáté minutě se prosadila i třetí hráčka Baníku, na křídle se protáhla Parthová. Do té doby totiž skórovaly pouze Macháčková a Gajarská. Jejího příkladu následovala i Mankerová o pár desítek vteřin později. Na branky bohatou první půli zakončila hostující Schejbalová. Výrazně spokojenější mohly být Plzeňanky, po prvním poločase byl stav 9:19.

Celou fotogalerii ze zápasu naleznete ZDE

Druhý poločas zahájila šťastná branka hostí, když se míč za brankovou čáru doslova doplazil. Naší desátou branku vsítila Jungová, o pár minut později jedenáctou Mankerová. Po deseti minutách prvního poločasu vedly Plzeňanky už o čtrnáct branek. Ale domácí hráčky se nevzdávaly, a stále se snažily hrát svojí hru, v krátkém sledu skórovaly Mankerová, Jungová a Parthová. Naše hráčky začaly hrát agresivní obranu, čímž přiváděly jinak suverénní plzeňské hráčky pod tlak. Závěrečnou desetiminutovku zahajovaly hostující hráčky na míči za stavu 16:28. Toto skóre ale nevydrželo dlouho, ze sedmičky skórovala Pourová. V následném útoku uspěla podstřelem Hynešová. Třicátou branku vsítily hostující hráčky ve třiadvacáté minutě druhého dějství. Necelých šest minut před koncem měli Černí andělé výhodu jedné hráčky v poli, té využili dvakrát, hostující hráčky jednou. Jak zápas spěl ke konci, snižovalo se i tempo. Plzeňské hráčky začaly dokazovat, že ani ony nejsou bezchybné. Ale to už zbývalo na vyrovnání opravdu málo času. V závěrečných vteřinách ještě dala branku Hynešová, která tak stanovila konečné skóre na 22:32.

Sestava a branky Mostu: Šlejtrová, Koutenská, Házlová – Gajarská 5/1, Mankerová 4, Jungová 3, Hynešová 3, Macháčková 3, Parthová 2, Holečková 1, Pourová 1/1, Vílová, Štichová, Boudová