Musíme zase trochu zamakat, říká Sára Kovářová před zápasem proti Písku

Už jen jediný zápas zbývá odehrát do konce základní části MOL ligy. A mostečtí Černí andělé se v něm v sobotu 13. dubna postaví proti Sokolu Písek. Zápas, který by se na první pohled mohl zdát jako jednoznačná záležitost pro mostecké házenkářky, ale zdaleka nemusí být tak snadný. Potvrzuje to i ta nejpovolanější – Sára Kovářová, která s házenou začínala právě v Písku a svůj původní klub dodnes bedlivě sleduje. Nejen o tom jsme si s ní povídali před sobotním zápasem.

V posledních zápasech nebyly výkony Černých andělů úplně ideální, v čem byla chyba?

Myslím, že náš současný problém byl hlavně v obraně. V zápase na Slavii nás ale trápila hlavně koncovka. S tolika neproměněnými šancemi se zápas prostě nedá vyhrát. Přitom šancí jsme měli dost, soupeře jsme přehrávali, ale drhlo nám to v koncovce.

Proti Zlínu už ale v koncovce zas takový problém nebyl?

ZL24

Tam nám nevycházela obrana, Zlín nás zatlačoval, my si moc nepomáhaly a v obraně pak byly velké díry. A právě na tohle se teď hodně zaměřujeme, do příštího zápasu bychom měli obranu vypilovat. Možná ale v posledním zápase hrálo roli víc faktorů, třeba, že proti Zlínu hrály v jeden den kromě žen i oba dorostenecké týmy. Holky, které hrály už odpoledne za dorost, se pak možná hůř dostávaly do podvečerního utkání. A protože se navíc hrálo v netradičním termínu, přišlo i o něco méně diváků a třeba mě osobně podpora publika hodně pomáhá, diváci nás ženou víc dopředu. Myslím, že je to také trochu i tím, že se blíží konec sezony, máme už jisté play off, asi jsme už trochu polevili, takže musíme zase trochu zamakat.

Proti Písku to tedy bude jiná podívaná?

Teď to bude úplně jiné. Sice nám zase pro změnu odjely důležité hráčky na reprezentační sraz, ale my tím pádem můžeme individuálně pracovat na obraně. Písek má potom, co se změnila trenérka, našlápnuto. V týmu teď mají Hanu Kvášovou, která s námi byla v reprezentaci a dokáže zamotat celou hru. Navíc výborně spolupracuje s Alenou Šetelíkovou na pivotu, takže na to si musíme dát dobrý pozor a rozhodně tenhle zápas nepodcenit. Určitě to nebude lehké, Písek má velkou motivaci, protože potřebuje před play out nasbírat nějaké body. A v poslední době získal body se silnými soupeři. Na druhou stranu jsem ráda, že hrajeme doma, což je vždycky skvělé, před domácím publikem se budeme snažit ze sebe dostat to nejlepší.

Když už jste zmínila play off, máte soupeře, se kterým byste si ráda zahrála?

VES16
Sledovala jsem, jak se v posledních kolech rozhodovalo, jestli půjdeme proti Slavii nebo Veselí. V konečném důsledku je to jedno, ale asi bych pro semifinále radši volila Veselí a se Slavií si pak zahrála o titul. Pro mě osobně je to taková třešnička na dortu utkat se po celé sezoně o titul se Slavií. Ale boje o titul jsou ještě poměrně daleko, musíme toho zvládnout celkem dost, abychom se do finále probojovaly. Pro nás je v tuhle chvíli podstatné předvádět co nejlepší výkony, bez ohledu na to, kdo proti nám stojí na palubovce.

Utkání DHK Baník Most proti Sokolu Písek začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 13. dubna od 18:00 hodin. Tak přijďte podpořit Černé anděly!