Na soupisce ženského týmu Černých andělů přibudou dvě nová jména

Boje o český titul byly sice zrušeny, Final4 Českého poháru bylo přeloženo na srpen, příprava v týmu Černých andělů ale dál běží s nezmenšenou intenzitou. Klub už se chystá na nadcházející sezonu. V kádru dojde k několika změnám, do Mostu míří prozatím dvě nové posily. Nejen o tom jsme mluvili s Rudolfem Jungem, manažerem DHK Baník Most .

K jakým nejzásadnějším změnám dojde v družstvu před nadcházející sezonou?  

Začal bych odchody, protože těch je minimum. Už letošní sezonu jsme hráli bez Sáry Kovářové, které v klubu ke konci května oficiálně končí smlouva. Do další sezony s ní nepočítáme, s klubem v současnosti prakticky nekomunikuje.

KR10

Mezi odchody figuruje i Veronika Dvořáková, která přišla už v listopadu s tím, že se cítí vyhořelá a marně hledá motivaci. Celý zápasový a tréninkový zápřah pro ni byl enormní a nevěděla, jestli bude s házenou vůbec pokračovat. Chtěla se soustředit na maturitu, my jí vyhověli a ke konci sezony už nenastupovala. Také jí ke konci května končí smlouva a bude volnou hráčkou.

Trochu jiná situace je u Alice Kostelné, která i nadále zůstává pod smlouvou v klubu, ale dohodli jsme se na jejím přerušení, protože se chce soustředit na dokončení studia a dořešit zdravotní problémy, které jí během sezony provázely. Zbytek kádru by měl zůstat beze změn.

Chystají se i nějaké nové příchody hráček?

IMG_3175 (2)

V současnosti přichází do týmu Charlotte Cholevová, rodačka z Ostravy, která v minulé sezoně působila v Hodoníně. Je považována za jeden z největších házenkářských talentů současnosti a k nám do Mostu přichází na jakousi zkoušku na rok a půl. Přichází do jiných podmínek, do jiné tréninkové zátěže a bude se pokoušet to zvládnout a na této úrovni se prosadit. Typologicky by měla být náhradou za Veroniku Dvořákovou.

Druhou hráčkou, která doplní náš kádr je Veronika Andrýsková, doposud hráčka Sokola Poruba. Jedná se o somatotyp na pozici spojky a měla by plnit to, co jsme si slibovali od Alice Kostelné. Tato dvě jména jsou v podstatě z nových posil vše, počítáme ještě s posunem některých hráček z dorostu do týmu žen.

Takže se dá říci, že je kádr pro příští sezonu už kompletní a uzavřený?

Ještě bych nebyl úplně striktní, vše záleží na vývoji situace, zda se budeme přihlašovat do evropských pohárů. Záleží na ekonomické situaci, čekají nás ještě jednání s našimi dvěma hlavními partnery. Pokud bychom měli reálnou šanci hrát Ligu mistrů, zřejmě bychom se snažili kádr ještě o jednu hráčku posílit. Pokud by nadcházející sezona měla být na úrovni konfrontace v rámci Čech a Slovenska, zřejmě už bychom se o žádný přestup nepokoušeli.

Realizační tým také zůstává beze změn?

Trenéři a realizační tým zůstávají beze změn, v tomto směru jsme dlouhodobě stabilní, trenéři u nás zůstávají delší dobu, v tom se nic nemění. Teď nás čeká boj s hlavami hráček o naší představě, jak bychom měli hrát a s čím si myslíme, že bychom mohli být úspěšní v Evropě. To je samozřejmě hlavně úkol pro trenéry. Máme ale výhodu, že máme k dispozici dlouhé období, kdy nás nečekají reprezentační srazy ani jiné akce, takže s hráčkami můžeme mluvit a pracovat tak, aby byly maximálně připravené.