Na těžké zápasy se vyloženě těšíme, říká Adéla Stříšková

Ačkoli věkem ještě starší dorostenka, nastupuje Adéla Stříšková už pravidelně v sestavě ženského týmu Černých andělů. Jaké to je hrát současně za ženský tým i starší dorost, ale také třeba jak se těší na těžké MOL ligové zápasy, jsme si povídali před utkáním se Šaľou.

Se ženami se vás připravuje ze staršího dorostu hned několik. Bylo těžké se začlenit mezi zkušenější hráčky?

U nás je skvělé, že jsme s holkama opravdu dohromady jako jeden tým. Rozumíme si všichni, bez ohledu na věk a datum narození. Jen samozřejmě my mladší odnášíme ty klasické práce, jako je příprava balónů, uklízení pomůcek a podobně. Ale to k tomu patří. Od začátku nás všechny braly úplně bez problémů a skvěle si rozumíme. Určitě to není tak, že bychom měli naší partu starších dorostenek a bavily se jen mezi sebou.

stdJH4

Není to občas trochu náročné přeskakovat z nejvyšší ženské ligy do dorostenecké soutěže?

Možná to bude znít zvláštně, ale pro nás je hraní v dorostu skoro až odměna. Když celý týden tvrdě trénujeme se ženami, jsou pro nás zápasy se starším dorostem doslova zábava. V tomhle směru jednoznačně platí přísloví, že těžko na cvičišti a lehko na bojišti. Můžeme si skvěle zahrát, zastřílet a přece jen na nás není zas až takový tlak jako u A týmu. I když samozřejmě I se staršími dorostenkami chceme vybojovat o titul, o tom není pochyb.

Pojďme ale k nejvyšší ženské soutěži. Máte za sebou pěknou vítěznou sérii, jak jste spokojená?

My jsme byly spokojené hlavně s vítězstvím v Českém poháru, to nám udělalo ohromnou radost po pár prohrách na úvod sezony. Teď nás čeká Šaľa, to bude hodně těžký zápas, zanedlouho zase doma Michalovce, takže samé náročné zápasy. Ale teď po poháru jsme v takovém laufu, věříme si, atmosféra v týmu je skvělá a na tyhle těžké zápasy se vyloženě těšíme.

Jsou ta poslední vítězství důležitá psychická vzpruha?

Jednoznačně. Vlastně si ani moc nedovedu představit, že bychom něco v poslední době prohrály a měly se začíst soustředit na nějaký hodně těžký zápas. Je pravda, že nám to třeba teď naposledy v Prešově chvílemi dřelo, ale to bylo jen v některých fázích zápasu. Tím, že věříme, nám to celkově funguje mnohem lépe.

stdOLO9

Se starším dorostem máte teď dlouhou pauzu, nebude to pak problém znovu se sehrát?

Je pravda, že nás několik pravidelně trénuje se ženami, ostatní holky ze staršího dorostu zase bývají často spojované s mladšími dorostenkami, takže pak možná bude chvíli trvat, než se znovu sehrajeme. Ale myslím, že to nebude zas až tak složité a v zápasech nám to zase půjde. Měly bychom to v pohodě zvládnout. Zatím to ale moc neřeším, v tuhle chvíli se naplno soustředím na ženský tým a na těžké zápasy, které nás čekají.

A není občas trochu smutné vidět zaplněnou halu na zápasech žen a mnohem menší návštěvu na zápasech staršího dorostu?

Když hraje áčko před zaplněnou halou, je to vždycky skvělé, takže nás taky někdy zamrzí, že na starší dorost chodí méně lidí. Ale na druhou stranu nás chodí poctivě podporovat rodiče a ti dokážou občas udělat také hezkou kulisu, i když jich je samozřejmě mnohem méně než fanoušků žen.