Náročnou přípravu absolvují i starší dorostenky

Náročnou letní přípravou neprochází v srpnu pouze A tým Černých andělů. Na novou sezonu se chystají i mistrovské starší dorostenky. Co je v nadcházejících dnech čeká, prozradil jejich trenér Peter Sabadka.

Kdy starším dorostenkám začala příprava?

Začali jsme v podstatě paralelně s A týmem žen. S děvčaty navazujeme na jejich individuální tréninkové plány, nyní ale pokračujeme ve společném pojetí přípravy. Soustředíme se na odstraňování dynamických stereotypů, doháníme kondiční deficit. Je před námi spousta práce, ale je skvělé, že děvčata mají obrovskou snahu a chtějí na sobě pracovat a posouvat se dál.

PLZ7

Jak se od loňské sezony tým proměnil?

Přišlo nám více děvčat z mladšího dorostu, do stabilního tréninkového procesu staršího dorostu jsme ale zapojili i dvojici hráček, které jsou věkově ještě v kategorii mladšího dorostu. V souladu s filozofií klubu se snažíme děvčata zakomponovat do systému přípravy a hry, který u staršího dorostu navazuje na A tým. Tato provázanost funguje velmi dobře a naší snahou je, aby v rámci týmu byly co nejmenší výkonnostní rozdíly.
Aktuálně máme v tréninkovém procesu staršího dorostu deset hráček, navíc také pětici hráček, které už stabilně trénují s A týmem. Ty jsou sice víc zatěžované v A týmu, ale řadu tréninků máme s ženami paralelních. Pokud řešíme souhry a systémové věci, jsou tyto hráčky uvolňovány pro potřeby staršího dorostu, stejně to funguje i naopak, kdy je uvolňujeme pro sehrávání A týmu. A zapomenout nesmíme ani na trojici hráček, které se v rekonvalescenci připravují individuálně.

Chystáte se na nějaká přípravná utkání?

Právě se chystáme na velmi silně obsazený turnaj Challenge Trophy ve Vídni. Účastní se ho dva týmy z Maďarska, jako zástupci kvalitní maďarské házenkářské školy. Dvojice domácích družstev, včetně Admiry Vídeň, která je v podstatě centrem mládeže v Rakousku. Dalším účastníkem je Krim Lublaň, přičemž ženský tým tohoto slovinského klubu je účastníkem Ligy mistrů. Mezi dalšími účastníky turnaje jsou kluby z Itálie a Polska. Celkem tedy osm velmi silných družstev, což je pro nás obrovská šance konfrontovat se s kvalitní evropskou házenou. Turnaj je určen pro hráčky ročníků 1998 a mladší, my na něj vyrážíme s týmem staršího dorostu, tedy s hráčkami ročníků 2000 a mladšími. Jdeme už ve čtvrtek 23. srpna, samotný turnaj se hraje od pátku do neděle. Během tří dnů nás tedy čeká poměrně dost zápasů. Bude to náročné, ale jen podobné konfrontace nás mohou posunout kupředu.

Čekají vás do začátku sezony ještě další přípravná střetnutí?

Sezona nám začíná o druhém zářijovém víkendu, do té doby máme dohodnutá ještě i další utkání, například s B týmem žen Thüringeru. Ještě chceme zařadit i nějaká modelová utkání s naším ženským A týmem. Nechceme už nikam příliš cestovat, abychom nenarušovali kontinuitu tréninků A týmu a staršího dorostu, je pro nás proto jednodušší se připravovat společně s A týmem a ve vzájemných zápasech si nastavit vlastní cíle. Zároveň ale chceme, aby děvčata absolvovala i takto náročná utkání.