Naše síla je i v tom, že hrajeme kolektivně a umíme se najít, říká Simona Szarková

Simona Szarková byla s dvanácti brankami nejlepší střelkyní Černých andělů v utkání proti Michalovcům. Přitom ještě pár dní předtím nastupovala ve slovenské reprezentaci. Jaký je rozdíl v přípravě v domovském klubu a s reprezentací, ale také jak vidí šance mosteckých házenkářek před koncem základní části MOL ligy, prozradila v následujícím rozhovoru.

Máte za sebou velmi těžké utkání proti Michalovcům, byla jste nervózní?

Ani moc ne, chtěla jsem si ten zápas užít a věřila jsem, že vyhrajeme. Viděla jsem navíc Michalovce hrát před pár týdny v Šaľe a věděla jsem, že je to tým, který se dá porazit. Takže jsem do zápasu šla poměrně v klidu.

mich11

Kromě náročného střetnutí v interlize jste měla navíc i reprezentační povinnosti, takže nebylo mnoho času na přípravu, jak jste tenhle nápor zvládala?

Myslím, že všechny holky z Mostu, které byly v některém z reprezentačních týmů, se vrátily v celkem dobré herní pohodě. A to v zápase proti Michalovcům hrálo také asi trochu roli, že jsme do poměrně těžkého utkání šly dobře naladěné. Jinak je ale příprava v reprezentaci přece jen odlišná, je tam hodně tréninků, s rozdílnými hráčkami a hraje se trochu jiný styl hry.

A kdybyste to měla srovnat, jaký je rozdíl mezi klubovou a reprezentační přípravou?

V reprezentaci máte všechny posty zdvojené nebo dokonce ztrojené a jsou na nich ty nejlepší hráčky ze všech klubů. A je to samozřejmě cítit i na tréninkové úrovni. Bohužel zrovna nám jako Slovenkám to nevyšlo. Sice jsme splnily úkol a získaly čtyři body, ale náš výkon nebyl až tak přesvědčivý. Nevím, čím to bylo, možná se ještě potřebujeme víc sehrát. Jisté ale je, že tréninky v reprezentaci jsou tvrdší i rychlejší. Řekla bych, že v klubu je to víc kombinační, možná i protože se lépe známe.

mich28

Zápas proti Michalovcům hodně diváků hodnotilo jako velmi tvrdý. Byl to pro vás na palubovce takový rozdíl oproti jiným utkáním?

Možná, že holky Z Michalovců, co brání na středu, jsou trochu urostlejší, ale mně osobně to nijak zvlášť nepřišlo. Navíc, jak jsem říkala, byla jsem čerstvě po návratu z reprezentace, kde jsme sehrály proti Italkám také těžká utkání, takže mi to zas až takový rozdíl nepřišel. Navíc v Mostě jsme měly dobrou přípravu na Evropský pohár, takže mi to nepřišlo až tak hrozné, jak to možná vypadalo z hlediště. Navíc když jste v tom zápasovém nasazení, podobné věci ani nevnímáte. Spíš až po zápase, když zjistíte, že vás něco bolí.

Další utkání čeká Černé anděly až v příštím týdnu, jak moc se jsou znát tyto zápasové prodlevy?

Já myslím, že herní výpadek nebude nijak zvlášť znát, v nadcházejícím týdnu už budeme v plném tréninkovém tempu a včas se připravíme. Včas a dostatečně potrénujeme a všechno bude v pohodě.

P14

Do konce základní části zbývají dvě utkání, řešíte nějak mezi sebou, že je tu velká šance MOL ligu vyhrát? Navíc vás v posledním kole základní části čeká Slavia, tradiční rival v boji o titul…

Ono ani tak nejde o to, že tu je šance vyhrát MOL ligu, já spíš doufám, že jí nepustíme. Máme to už jen ve svých rukou. Víme, kolik bodů potřebujeme, a máme jasno v tom, jak by oba poslední zápasy měly dopadnout. Věřím, že domácí zápas s Olomoucí nepustíme, ale na nějaké soudy je pořád ještě brzy, nechci předbíhat. Chystám se teď vyrazit do Šaľy na jejich zápas se Slavií a zkuste hádat, komu budu držet palce.

Na týmu Černých andělů si všichni cení i toho, jak se dokáže semknout a sehrát, i když v sestavě chybí zraněné klíčové hráčky. Jak moc bylo náročné se s touto situací vyrovnat?

Těch faktorů je víc. Možná je to tím, že máme na každém postu víc kvalitních hráček, takže se dokážeme vzájemně nahradit. Hodně hraje roli kombinační hra, kterou předvádíme, ale také třeba to, že Petra Maňáková je skvělá střední spojka a pro nás ostatní dělá skvělou práci. Hrajeme celkem kolektivně a myslím, že už se umíme vzájemně najít. I v tom je naše síla.