Nechceme přerušovat vítěznou šňůru, říká Katarína Kostelná

Když vloni Katarína Kostelná přijela do Mostu, byla ještě studentkou trenčínského sportovního gymnázia a těšila se na první velké házenkářské výzvy. Co všechno se od té doby změnilo a jak si užívá úspěšný vstup do nového roku, prozradila v krátkém rozhovoru.

Černí andělé měli hodně dobrý vstup do nového roku, jak jste s výkony týmu spokojená?

Musím říct, že jsem spokojená a až na jediný zápas se Zlínem, který nám nevyšel úplně podle našich představ, si myslím, že hrajeme dobře. Teď máme za sebou výhru v Prešově, dařilo se nám i v Písku, hlavně jsem ale ráda, že po úspěšném poháru se nám pořád daří a budeme se snažit tuhle vítěznou šňůru nepřerušit.

OLO5

V čem je teď situace lepší než na podzim, kdy jste se občas trochu trápily?

Mám pocit, že je to hlavně tím, že jsme spolu zas o něco déle, lépe jsme se herně poznaly, v obraně už nám to začalo šlapat. Myslím, že je to ale hlavně tím, že jsme si na sebe už víc zvykly.

A jak vy jste v Mostě spokojená, už jste si tu zvykla?

Nemůžu si na nic stěžovat. Jsme mladý tým, moc dobře si rozumíme a tím, že už jsem tu nějaký čas, zvykla jsem si a jsem tu moc spokojená.

Když jste do Mostu přicházela, studovala jste sportovní gymnázium v Trenčíně, jak pokračují vaše studia?

Už jsem přece jen postoupila, teď už chodím na vysokou. Studuji obor tělesná výchova a sport na ústecké univerzitě. Je nás tam z týmu celkem pět, takže můžeme dojíždět společně. Je to samozřejmě těžší než střední škola, ale dá se to zvládnout. Teď zrovna máme zkouškové období, pár zkoušek už sice mám za sebou, ale dost mě toho ještě čeká.

Ptám se na to všech hráček, jak se dá stíhat studium a vrcholová házená?

Tím, že je zrovna zkouškové období a nemusíme tak často do školy, zvládám se dopoledne učit a odpoledne se jít vybláznit na trénink a od všeho se odreagovat. Samozřejmě za normálních okolností je to náročnější, ale myslím, že se to dá zvládnout.

POR6

Přelom roku sice nebyl ve znamení školy, ale házenkářský program v Mostě byl dost nabitý. Stihla jste si alespoň na chvíli odpočinout?

Ale samozřejmě, my jsme s tréninky končili někdy kolem 22. prosince, tak když odečtu cestu, byla jsem přes Vánoce nějaké tři dny doma. Navíc rodiče se tu byli před koncem roku podívat na Final4 a pak jsme jeli společně domů na Silvestra. V Mostě se jim líbilo, nebyli tu poprvé, ale nejlepší na tom bylo, že jsme vybojovali Český pohár. Pro diváky to bylo myslím hezké, náš souboj s Porubou byl hodně dramatický, takže myslím, že odjížděli spokojení.

Když už jste zmínila divácky atraktivní utkání, zkuste pozvat fanoušky na sobotní zápas se Šaľou.

Bude to vyrovnaný zápas, stačí si vzpomenout, jak jsme u nich na podzim nešťastně o branku prohráli. O to důkladněji se teď připravujeme. Jsme na tenhle zápas hodně nažhavení, chceme vyhrát a ukázat soupeři, jak jsme doma silní. Myslím, že bude určitě na co koukat a věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit.

Utkání DHK Baník Most proti HK Slovan Duslo Šaľa začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 26. ledna od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům, navíc na malé fanoušky čeká u vstupu na tribunu malé překvapení.