Nejkrásnější turnaj pod sluncem opět nezklamal

Ani na 43. ročníku velice oblíbeného turnaje v krásném prostředí Lázní Kynžvart, nechyběli Černí andílci ani v jedné kategorii. Celkem 41 týmů od minižaček až po žačky starší bojovalo na čtyřech hřištích. V kategorii nejmladších si klání užívalo 11 týmů. Nejpočetnější skupinu tvořily mladší žákyně se 16 týmy a ve starších žákyních dorazilo týmů 14.

Já se ve zkratce pár slovy zmíním o každém našem týmu. Minižákyně pod vedením Nikoly BARTÁSKOVÉ, které byla nápomocna Hana ŠPAČKOVÁ, složené s osmi děvčat, které z velkou šest jedničkovou házenou nemají téměř žádné zkušenosti, doplnilo pět děvčat, které již trénují s kategorií mladších žaček. Cílem bylo, aby si naši nejmladší andílci turnaj především užili jak na hřišti, tak mimo něj a to se myslím podařilo bezezbytku. Všechna jejich klání probíhala ve velice krásném prostředí přímo mezi lázeňskými domy, kde bylo mnoho možností díky různým atrakcím a malému lázeňskému bazénu využít i čas mezi jednotlivými zápasy. A tohle vše naše malé házenkářky využily beze zbytku.

Mladším žákyním se naplno věnoval Miroslav ŘÁDA, kterého v sobotu doplnil Jan MAREK. Trenéři opravdu dodržovali to, co jsme děvčatům slíbili a v každém zápase prostřídávali tak, aby mělo na hřišti přiměřený prostor všech dvanáct hráček bez ohledu na to, jak se zápas vyvíjí. To že děvčatům unikla o jedinou rozdílovou branku možnost bojovat o první až šesté místo ať vezme čert. Já pevně věřím, že tento náš přístup přinese ovoce už v brzké budoucnosti, kdy budeme moci využít spolehlivý výkon přiměřený věku u většího počtu hráček. No a i tato děvčata využila vše, co jim pořadatelé připravili i mimo hřiště a svůj pobyt si krásně užily.

Nejstarší kategorii jsem se tradičně věnoval já a můj dlouholetý parťák Miroslav STRAKA. Zde musím říci ale velké bohužel. A to tomu, v jakém složení jsme na turnaj odcestovali. Na turnaj, kde jsme i letos mohli bojovat o prvenství, které se děvčatům podařilo vybojovat v loni. Termín tohoto turnaje je nám všem znám už minimálně osm měsíců předem. Přesto se najdou hráčky, které si odcestují úplně někam jinam jako by tým, se kterým celou dobu dřou na trénincích, neexistoval. V této kategorii je už to přeci jen o něčem jiném, proto doufám v budoucnu v lepší přístup děvčat, kterých se to týká a jejich rodičů. Teď si představte, jak to v Kynžvartu vypadalo. Odcestovalo deset holek. Jedna měla zdravotní problémy už cestou a nezahrála si vůbec, druhá pro problémy se zády odehrála asi polovinu zápasů. Třetí se nám zranila a skončila v nemocnici. Proto jsme povolali jednu mladší žáčku, abychom měli alespoň na střídání. Všem těm, které v Kynžvartu v této kategorii za DHK Baník Most naskočily, patří mé velké poděkování a nad čtvrtým místem sám kroutím hlavou, prostě úžasné a překvapující.

Poslední turnaj ve starších žákyních si zde odehrály hráčky ročníku 2003, které mě opět dojaly a rozloučily se se mnou v momentě, kdy jsem to vůbec nečekal. Věřte, že mi bylo ctí, je trénovat.

43. ročník Kynžvartského poháru je za námi. Všichni, co jsme zde byli, máme zase mnoho nových zkušeností a zážitků. Tradičně nás přijelo podpořit mnoho rodičů, ale nejen podpořit, ale prostě i s námi pobýt a pobavit se. Těm všem patří obrovský dík stejně jako pořadatelům, kteří ani letos neponechali nic náhodě a měli vše krásně a pečlivě připravené. A ani těch pár průtrží mračen nezhatilo „nekrásnější turnaj pod sluncem“, kterým pro nás Kynžvartský pohár zůstává. Ještě jednou děkuji všem našim děvčatům, všem, kteří se jim zde věnovali, za to jak to celé zvládli.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže DHK Baník Most
DSC_0010
DSC_0042
DSC_0090
DSC_0143
DSC_0242
DSC_0245
DSC_0246
DSC_0273
DSC_0288
DSC_0302
DSC_0493
DSC_0524
DSC_0531
DSC_0538
DSC_0156
DSC_0191
DSC_0195
DSC_0215
DSC_0218
DSC_0440
DSC_0513
DSC_0515
DSC_0569
DSC_0576
DSC_0620
DSC_0640
DSC_0107
DSC_0112
DSC_0117
DSC_0123
DSC_0124
DSC_0128
DSC_0236
DSC_0450
DSC_0510