NEJPOČETNĚJŠÍ VÝPRAVA V PLZNI BYLA TA NAŠE MOSTECKÁ

„ČERNÍ ANDÍLCI NA 26. ROČNÍKU MEMORIÁLU KARLA ŠULCE V PLZNI“

Již 26. ročník tohoto největšího turnaje v házené pro nejmladší kategorie dívek proběhl o tomto víkendu v areálu 31. základní školy v Plzni na Lochotíně. Ani letos náš oddíl DHK Baník Most nechyběl a naše nejpočetnější výprava cca. 80 dětí obsadila všechny vyhlášené kategorie od přípravky přes mini 4+1, mini 6+1 až k mladším žačkám. Celkem ve všech kategoriích startovalo 79 týmů z celé České republiky. Jeden plný autobus Černých andílků vyrazil již ve čtvrtek a druhý dorazil v pátek ráno. Naše děvčata byla rozdělena dle věku a momentálnímu hernímu potenciálu tak, aby každá z hráček měla co největší herní vyžití do sedmi týmů. Jeden tým startoval v kategorii přípravka, tři v mini 4+1, dva v mini 6+1 a jeden v mladších žačkách. Myslím, že toto se nám podařilo a všechny hráčky si domů odvezly nejen zážitky ze hřiště ale i mimo něj a že na tři dny prožité v Plzni s házenou budou vzpomínat. Oproti loňskému bronzu nám letos cinkly stříbrné medaile pro mini žačky v házené 6+1, kde jsme oba dva týmy měli ve finálové šestce, což je vzhledem k tomu, že opravdu hrály všechny hráčky a naše střídání nebylo účelové krásné a potěšující. Při slavnostní vyhlášení jsme se potkali s naší hráčkou A týmu žen Dominikou ZACHOVOU, která stejně jako v loni předávala ceny. V každém týmu byla vždy oceněna jedna hráčka. V mladších žačkách byla vyhlášena nejlepší brankářkou naše Tereza JURINOVÁ, která i se střelkyní Anetou KŘEPELOVOU vyhrála doplňkovou soutěž v sedmičkových rozstřelech. Ale opravdu velké poděkování patří všem hráčkám, které reprezentovaly náš oddíl ve všech kategoriích. Myslím, že i letos jsme v Plzni zanechali sympatický dojem. V závěru ještě poděkuji organizátorům a všem, kteří nás do Plzně přijeli podpořit osobně.