Nekompromisní mladší dorostenky

16. kolo 1. ligy mladších dorostenek přivedlo do Mostu hráčky Sokolu Vršovice. Podzimní zápas obou týmů sice vyzněl ve prospěch Mostu, ale průběh byl velmi vyrovnaný a o jejich vítězství se rozhodovalo až v samotném závěru utkání.

Po pěkném výsledku z palubovky vedoucí Olomouce, kde hráčky po slibném průběhu prohrály o branku 31:32, chtěly potvrdit dobrou jarní formu i v domácím utkání s 8. celkem tabulky. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že domácí forma neopustila. Od začátku až do konce utkání měly jasně navrch, téměř neustále navyšovaly skóre a hostující hráčky měly velké problémy, aby s domácími držely krok. Povedlo se jim to snad jen na začátku 2. poločasu, kdy se hrálo 10 minut vyrovnaně, pak ale znovu přišla smršť domácích zakončená výsledkem 44:25 po poločase 24:11.

“V utkání s Vršovicemi se nám povedlo snad ve všem. Rychle jsme si vzali vedení a postupně ho navyšovali. Mezi hráčkami nebyly rozdíly, vzájemně se doplňovaly, takové utkání muselo všechny diváky bavit, protože se hrálo rychle, agresivně, bez chvilky odpočinku. Konečně jsme ukázali, na co opravdu máme a že jsme ještě lépe připraveni, než jsme byli na podzim. Snad jen na začátku 2. poločasu jsme byli příliš uvolnění v obraně, chtělo se nám více útočit než bránit, a proto jsem 10 minut hráli vyrovnaně. Pak jsme konečně zase zabrali a hned se skóre pohnulo. Ať se to zdá neuvěřitelné, nedá se hráčkám kromě pár maličkostí vytknout nic, od brankářek, přes křídla, spojky i pivoty. Vše si sedlo, jak bylo potřeba. Věříme, že se nám to povede již tento víkend v Plzni, i když situace ve společnosti není nijak příznivá. Za takové utkání nám jako realizačnímu týmu nezbylo nic jiného, než hráčkám poděkovat a smeknout před jejich zapálením a aktivitou,” shrnul utkání trenér O. Václavek.

Sestava a branky: Kašparová, Sokolová, Mrvišová 3, Protivová 3, Pazderová 5, Pavlíková 1, Veselovská 7, Schüllerová 4, Filová 6, Rudincová 1, Martinková 3, Stará 1, Behenská 2, Kapusniaková 5, Turčanová 1 a Čásová 2.

Tento víkend se bude hrát o 3. místo tabulce na půdě DHC Plzeň. Vzhledem k uzavření hal pro diváky se bude tento zápas a zápas starších dorostenek přenášet buď na TVCOM, nebo našem YouTube kanálu. Začátky ve 14 a 16 hodin.