Není třeba mít strach, ani přehnaný respekt, říká Dominika Zachová

Černé anděly čeká v sobotu 9. února těžký souboj s lídrem MOL ligové tabulky Michalovcemi. Jak se mostecký tým na náročný víkendový zápas připravuje, jsme se zeptali té nejpovolanější – kapitánky Dominiky Zachové.

Jak budete jako kapitánka motivovat svoje spoluhráčky před sobotním zápasem?

Vlastně asi nijak. My tohle utkání bereme jako každé jiné, připravujeme se standardně jako před kterýmkoli jiným ligovým zápasem. Pro nás je motivace už samotný fakt, že jde o Michalovce, takže žádná speciální motivace není potřeba. Půjdeme do toho naplno a na domácí půdě, s domácími fanoušky v zádech, se budeme snažit předvést co nejlepší výkon.

POR21

Vážně nejste ani trochu nervózní?

Nejsme, on ani není důvod k nějakému strachu. Snažíme se k tomu přistupovat jako k běžnému ligovému zápasu, bez toho, abychom si nějak výrazně připouštěli, že hrajeme zrovna proti Michalovcům. Není třeba mít strach ani nějaký přehnaný respekt, to jsou všechno věci, které by nás jen zbytečně svazovaly. Musíme prostě hrát co nejlépe a vydat ze sebe maximum, ať proti nám na palubovce stojí kterýkoli tým.

V čem je tedy rozdíl mezi vaším sobotním soupeřem a ostatními týmy v MOL lize?

Michalovce už několik let po sobě dokazují, že mají v kádru top hráčky a hrají rychlou, moderní házenou. Jejich kvalita je zřejmě i v tom, že víc trénují, každopádně je to tým na velmi profesionální úrovni, což je možná odlišuje od ostatních týmů v lize.

Říkala jste, že příprava probíhá standardně, jak tedy vypadá běžný tréninkový týden?

Během ligy je to v podstatě před každým zápasem podobné. Od pondělka do středy jedeme klasické tréninky. Taktická příprava, včetně videa, začíná před koncem týdne.

Na druhou stranu jsem ale zaznamenal, že vám díky Ondřeji Václavkovi do běžných tréninků přibyly i nové prvky?

To je pravda, každé úterý máme speciální blok cvičení, jedná se o zpevňovací cviky, které jsou zároveň i prevence zranění. To si myslím, že potřebujeme a přišlo nám to vhod. Je to zase něco jiného než klasická posilovna a trochu nám to zpestří trénink.

SAL10

Většina hráček, se kterými jsem poslední dobou mluvil, se shodla na tom, že tým už je sehranější, víc vám to spolu na hřišti funguje, vidíte to stejně?

Určitě. Tým se před sezonou dost obměnil, přišly nové hráčky a vždycky chvíli trvá, než si to spolu sedne. U nás je to teď čím dál lepší, začalo to Českým pohárem, tam jsme odehráli kvalitní zápasy a od té doby to pokračuje. Vezeme se na vítězné vlně a rádi bychom v tom pokračovali co nejdéle.

Zápas DHK Baník Most – Iuventa Michalovce začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 9. února od 18:00 hodin.