O účasti Černých andělů v Lize mistrů se rozhodne v pátek 19. června

DHK Baník Most byl jedním z jednadvaceti evropských házenkářských týmů, které poslaly přihlášku do nadcházejícího ročníku Ligy mistrů.

Evropská házenkářská federace (EHF) už potvrdila i prvních devět týmů, které mají účast v nejprestižnější klubové soutěži účast jistou. Zbylých dvanáct, včetně mosteckých Černých andělů, si bude muset do pátku 19. června počkat na rozhodnutí evaluační komise.

EHF při výběru týmů, které mají účast v Lize mistrů jistou, postupovala podle ratingové tabulky států. Proto se v soutěži objeví mistrovské týmy z Francie, Německa, Maďarska, Černé Hory, Norska, Rumunska a Ruska, dva týmy v Lize mistrů bude mít s jistotou Dánsko, protože Makedonie jako jediný stát z první devítky ratingové tabulky nenominovala svůj mistrovský tým, ale až druhý tým na takzvanou divokou kartu a musí tedy také počkat na rozhodnutí evaluační komise.

V nadcházející sezoně se bude Liga mistrů hrát poprvé v novém formátu. V základní části se bude hrát ve dvou skupinách po osmi týmech. „Šance Černých andělů jsou poměrně vysoké, když vezmeme v potaz, že do soutěže bude přijato sedm z celkem dvanácti zbývajících týmů,“ připomněl Radek Maděra, který se za DHK Baník Most na přípravách pro Ligu mistrů podílel už v loňském roce. Navíc většinu z dvanácti družstev, o nichž bude v tomto týdnu rozhodovat evaluační komise, tvoří druhé týmy ze zemí, které už mají účast v Lize mistrů jistou. „Pokud by EHF zvolila stejnou politiku jako v uplynulé sezoně, kdy prosazovala, aby byla soutěž co nejpestřejší a bylo v ní zastoupeno co největší množství zemí, a proto bylo vybráno minimum druhých týmů z velkých házenkářských velmocí, byly by naše šance ještě zajímavější,“ doplnil Radek Maděra.

Vše ale bude nakonec záviset na rozhodnutí evaluační komise, která u každého žadatele posuzuje celkem pět kritérií, mimo jiné například parametry haly, ve které se pohárová utkání hrají, marketing klubu nebo výsledky týmu v předešlých ročnících evropských pohárových soutěží. Rozhodnutí padne v pátek 19. června.