Od Vajgaru jsme se vrátili spokojeni

Poprvé v letošní celorepublikové soutěži pro starší žačky, která nese název Žákovská liga a ve které je přihlášeno 23 družstev, jsme se v tomto kole utkali se čtyřmi týmy. A protože náš první výhoz byl naplánován na neděli 11.2. na osmou hodinu, vyráželi jsme do Jindřichova Hradce již v sobotu. Po příjezdu na místo, jsme volný čas využili k procházce po krásném historickém středu města a až poté se naše hráčky ubytovaly na malém sále místní sportovní haly. No a po brzkém nedělním budíčku, mohlo začít to, proč jsme na jih Čech vlastně přijeli.

Na stejné palubovce, kde koncem prosince 2017 získal náš Á-tým Černých andělů první triumf v letošní sezóně Český pohár, se nám do cesty postavily domácí děvčata z Jindřichova Hradce a dále moravské týmy z SC Bohumín, DHC Zora Olomouc a TJ Jiskra Otrokovice. V prvním, z naší strany velice ospalém utkání proti domácím, doháníme ztrátu ze začátku zápasu a poločas vyhráváme nejtěsnějším možným rozdílem o jedinou branku 11 : 10. Přetahovaná o výsledek pokračuje i v poločase druhém a o tom, jak utkání dopadne, se opravdu rozhoduje až v samotném závěru, vítězíme 18 : 16.

S papírově nejslabším týmem této skupiny Bohumínem, jsme si hned v úvodu vytvořili dostatečný náskok, abychom dali příležitost všem hráčkám a prostřídávali tak, abychom si už v utkání nezkomplikovali život. Za vítězství 25 : 15 /13 : 9/ si připisujeme další dva body.

Ve třetím klání tohoto dne naskakujeme proti velice kvalitnímu týmu z Olomouce. Jejich hra na dva pivoty, clonění bránících hráček pro přípravu střelby pro jejich dvě velice kvalitní spojky, byla opravdu kvalitní a jen těžko jsme se s tím v naší obranné fázi vyrovnávali. Přesto naše holky ještě ve druhém poločase měly našlápnuto vývoj utkání zvrátit, ale tři nepřesnosti při rychlém přechodu do útoku nám to neumožnili. Se vztyčenou hlavou odcházíme do šaten poraženi výsledkem 15 : 21 /7 : 9/.

Ani poslední utkání proti šikovným děvčatům z Otrokovic není pro nás nijak jednoduché. Na obou týmech už je vidět únava z náročného dne, první poločas je dlouho vyrovnaný a vlastně až od patnácté minuty si vytváříme čtyřbrankový náskok. Ve druhém dějství tohoto zápasu, nám už trpělivost v obranné činnosti a řekl bych i více sil, které naše holky ze sebe dokázaly ještě vyždímat, přináší ovoce a při závěrečném hvizdu rozhodčích se můžeme radovat z třetího vítězství tohoto dne 25 : 18 /15 : 11/.

Dovolte mi pár slov závěrem: „I když mi u našich děvčat trošičku chybí takové to větší nadšení, myslím, že jsme tuto neděli odvedli na jihu Čech maximum. Všech jedenáct hráček a jediná brankařka předvedly to, na co měly. Jsem rád, že Kristýna TURČANOVÁ se nám více zapojuje v útoku a začíná si více věřit. Jsem rád, že Adéla ČÁSOVÁ se na hřišti opět více koncentruje a ukazuje své kvality.

Jsem rád, že Kateřina FILOVÁ už více začíná vnímat mé pokyny a na hřišti je plní. Jsem rád, že Kateřina ŠUTTOOVÁ nepřestává střílet a dokáže stále častěji vyčistit pavučinu v soupeřově síti. Jsem rád, že Eliška JINDŘICHOVÁ dokáže vzít zodpovědnost sama na sebe, jen by to chtělo častěji. Jsem rád, že Adéla SCHETHAUEROVÁ neztratila rychlost ani po nemoci. Zvláště pochválit musím naší brankařku Terezu JURINOVOU, která je velkou oporou celému týmu a většinu turnajů je s námi pouze ona. No a na ostatní přijde řada zase někdy příště. Děkuji našim dvěma fandům, kteří nás i zde podpořili a jeden dokonce i s bubnem.

Sestava a počet vstřelených branek: Tereza JURINOVÁ – brankařka, Adéla ČÁSOVÁ – 25, Adéla SCHEITHAUEROVÁ – 16, Kateřina FILOVÁ – 15, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 9, Aneta KŘEPELOVÁ – 10, Eliška JINDŘICHOVÁ – 4, Kristýna TURČANOVÁ – 1, Sára HOJEROVÁ, Nikola RIŠKOVÁ, Linda STARÁ a Lucie VÁLEČKOVÁ.

Vedoucí: Miroslav STRAKA.