Osobnost roku Ústeckého kraje 2014

Vydavatelství Metropol pořádalo již čtvrtým rokem tuto čtenářsky velmi oblíbenou anketu. Letos jsme obdrželi pozvání i my, Černí andělé, abychom se zúčastnili vyhlášení v Litoměřicích, které se konalo ve čtvrtek 12. února. Klub odjely reprezentovat Lucka Súkenníková a Markéta Jeřábková, já tam jel jako pozorovatel.

Dámy navlékly krásné šaty ze Svatebního salónu Delta, a mohli jsme vyrazit vstříc slavnostnímu vyhlášení v kategorii Sport. Neměli jsme jednoduché protivníky – litvínovského Martina Ručínského, teplického Admira Ljevakoviče, juniorskou reprezentantku v chůzi Anežku Drahotovou či reprezentanta v požárním sportu Jakuba Pěkného.

Byli jsme nominováni jako jediný kolektiv, i proto dámy v autě celou cestu nahlas přemýšlely, jak by mohly na pódiu poděkovat, pokud by na nás přišla řada. Kombinace slovenštiny a češtiny z toho dělala celkem zajímavý program na celou cestu. To byl totiž ještě moment, kdy ze slavnostní řeči měly dámy ještě legraci. To se mělo ale brzy změnit.

Ale to předbíhám. Litoměřický zámek jsme s pomocí navigace nalezli vcelku snadno. A vzhledem k tomu, jak krásně obě dámy vypadaly, tak byly velmi vítanou podívanou pro pánskou část publika. Dokonce jsem zaslechl komentář: „Vypadají jako sestry.“ Usadili jsme se tedy ke stolu a čekali, až celý večer započne.

Moderátorem byl mostecký rodák Vladimír Hron, který zvládl během večera nejen moderovat, ale i zazpívat. K vidění byla i Kamila Nývltová, která také přítomným zazpívala. Proběhly i dvě módní přehlídky. Ale to podstatné přišlo zhruba v půlce večera.

Vyhlašování vítězů probíhá obvykle v pěti kategoriích – Podnikání a management, Veřejná zpráva, Kultura, Sport, Dobrý Skutek. A po těchto pěti kategoriích se naše reprezentantky na pódium nepodívaly, protože v kategorii Sport zvítězil nestárnoucí Martin Ručínský. Jenže pořadatelé najednou upozornili, že se letos vyhlašuje i šestá kategorie – Cena poroty. Porota se skládala z řad sponzorů a starostů jednotlivých měst Ústeckého kraje.

A tak se ozvala ta hezká věta: „Rád bych na pódium pozval dvě reprezentantky klubu DHK Baník Most, aby si přišly převzít ocenění.“ Stručný, ale velice výstižný projev z úst obou hráček, musel zalichotit každému, hráčky totiž poděkovaly fanouškům a sponzorům. Bez nich by na pódiu pravděpodobně stát ani nemohly.

 

Této ceny se velice vážíme, protože dámský sport nepatří k těm nejsledovanějším. A toho, že jsme získali cenu v rámci kraje, ve kterém se snažíme podporovat házenou už od nejmenšího věku, si ceníme ještě víc.