Otevřený turnaj plážové házené mužů a žen

Od pátku 20. do neděle 22.6. se uskuteční v areálu mosteckého Benediktu Otevřený turnaj házené mužů a žen. Ale nebude to pouze o té kategorii dospělých, odehraje se daleko více klání. Na turnaj se také dorazí podívat výběrová komise, která rozhodne o tom, zda město Most dostane titul Evropské město sportu.


Během pátku bude nejprve možnost shlédnout závěrečné kolo Školní ligy – Handball Cupu, ve kterém se představí naši nejmenší, netradičně na písku. To nás čeká od deváté hodiny ranní, zhruba do 13,00. Následovat by měl smíšený turnaj mládežnických družstev DHK a HK Baník Most, ve kterém nám mladí ukážou, co v jejich podání znamená házená. Budeme pravděpodobně svědky napínavých duelů, v nichž se týmy budou snažit předvést co možná nejvíce. Pátek nám ukončí ukončení sezony týmu HK Baník Most.

V sobotu budou už od ranních hodin k vidění souboje plné emocí, napětí, ale také zábavy o to, kdo zdvihne nad hlavu pohár v letošním turnaji mužů a žen. V družstvech žen bude možnost spatřit nejen interligové hráčky Baníku Most, ale také několik hráček z jiných týmů. Účast přislíbila i jedna z historicky nejlepších hráček Československa Petra Čumplová. Též v mužské kategorii se představí několik účastníků nejvyšší české soutěže. Začínat by se mělo kolem osmé hodiny ranní, končit v 19,00. Mezitím se můžete těšit na ukončení sezony DHK Baník Most, tedy tzv. Dohaznou, o které jsme už informovali v článku předchozím. Večer jsou všichni zváni na zábavu, kde nebude chybět diskotéka s hity 80. – 90. let.

Na neděli je naplánované vyvrcholení celého turnaje, tedy finálové zápasy, a okolo čtrnácté hodiny by měl být celý turnaj ukončen a oficiálně vyhlášen.

Přijďte se všichni podívat, jste srdečně zváni!


autor: Jan Krejcar