Petra Maňáková má na tréninky s miminkem velkou zahradu

Petra Maňáková patří už několik let k oporám mosteckého týmu. Do letošní sezony naskočila po pauze spojené s mateřskými povinnostmi. Zažila s týmem atmosféru Ligy mistrů, ovšem přípravu na boj o domácí vavříny zabrzdil koronavirus. Jaké to je, kombinovat individuální tréninky a běžné každodenní starosti čerstvé maminky probírala s kondičním trenérem Ondřejem Václavkem během dubnového modelového tréninku a následného testování.
Růča_březen
Skloubit rodičovské povinnosti s individuální přípravou nebylo úplně snadné, ale mám výhodu v tom, že máme velkou zahradu u domu, kde si můžu spoustu cvičení odbýt. Pořád ještě cítím, že po návratu na palubovku jsem nebyla ve stoprocentní formě, třeba sílu v pažích stále ještě nemám takovou, jako v době, než jsem odcházela na mateřskou,“ vysvětlovala hráčka.
Růča_test
Petra jede v trochu jiném režimu než většina ostatních hráček. Většinu tréninků absolvuje se svou sparing parťačkou Evou. Makat ve dvou je trochu lepší než každý sám, osobně jsem za to rád, že se holky můžou podpořit, případně trochu opravit prováděné cviky, protože některé jsou na techniku provedení velmi náročné. Výhodou také je, že Růča nemusí řešit hlídání dcerky, protože jí má při cvičeních blízko sebe. Navíc ji podporují také její psi. V době, kdy se trochu uvolnila bezpečnostní opatření, jsme mohli testováním zhodnotit, jak se holky dle našeho zadání udržují nebo posouvají. Výsledky ve srovnání s 1. částí sezony vypadají dobře, teď máme možnost pracovat například na technice běhu, která je základem pohybu v házené a na nedostatcích jednotlivých hráček, které nás do teď trápily. Na testech jsme společně zjistili, že ještě ne úplně fungují ruce tak, jak mají. Do závěru sezóny 2019/2020, která se věřím dohraje, bude všechno v pořádku a Petra bude v plné síle tak, jak ji všichni znají z doby před mateřskou dovolenou,” dodal Ondřej Václavek.