Petra Maňáková v Lize mistrů

Petra Maňáková patří k nejzkušenějším hráčkám Černých andělů. S klubem zažila největší úspěchy a sbírala nejcennější domácí trofeje, na její schopnosti ještě nedávno sázel i národní reprezentační tým, se kterým se podívala na mistrovství Evropy i světa. Do sestavy svého domovského klubu se v letošní sezoně vrátila po pauze způsobené mateřskými povinnostmi. S černými anděly se nyní chystá na Ligu mistrů. Osobním sponzorem hráčky je společnost Komatsu.

Jaké byly vaše házenkářské začátky?

S házenou jsem začínala s klukama v Rožnově pod Radhoštěm, pak jsem jako žačka přešla do Zubří, kde jsme ještě hráli venku na betonu. V patnácti jsem šla na střední školu do Zlína a samozřejmě také hrát házenou a v nějakých třiadvaceti jsem přišla do Mostu. Kromě toho jsem prošla všemi reprezentačními kategoriemi, zahrála jsem si na mistrovství světa i Evropy.

kas43

A co vaše profesní kariéra?

Aktuálně jsem na mateřské, předtím jsem zhruba tři roky pracovala u městské policie v Mostě, tam jsem měla na starosti technickou práci, starala jsem se třeba o kamerové záznamy nebo o spolupráci s Policií ČR. Předtím jsem pracovala v reklamní agentuře Raprint. Grafiku mám jako hobby dodneška.

Jak se dá skloubit účinkování v lize mistrů a starosti o rodinu?

Bude to dost náročné a hodně to bude na tatínkovi a na babičce. U nás babičky fungují skvěle, ale jedna je bohužel na Moravě, takže to má hodně z ruky. Mostecká babička si tak bude brát dovolenou a starat se o malou, tatínek, až se vrátí z práce, jí bude střídat. Bude to takové střídání stráží.

Jak moc velký úspěch je pro vás postup do Ligy mistrů?

kas21

Na klubové úrovni je to asi nejvíc, čeho lze dosáhnout. Stačí se podívat, jaká je to sláva, když se do Ligy mistrů probojují třeba fotbalisté. Na stejné úrovni by to mělo být i v našem případě, ale házená se v českých podmínkách nemůže srovnávat s fotbalem nebo hokejem, což je škoda. Každopádně úspěch je to obrovský.

A jaké jsou podle vás šance Černých andělů?

My do Ligy mistrů jdeme s tím, že chceme postoupit ze skupiny a co bude dál, se ukáže. Myslím, že je to celkem reálné. Ještě jsme úplně neřešili, jak jsou na tom ostatní týmy, ale postupují tři týmy ze skupiny a my doma něco určitě uhrajeme. Klidně ze třetího místa bychom postoupit mohli. Rozhodně pro postup uděláme všechno.