Po úspěchu v Plzni se starší dorostenky chystají na Jindřichův Hradec

Starší dorostenky si na své konto připsaly v neděli 9. prosince další vítězství. Tentokrát jim na své palubovce podlehl tým DHC Plzeň v poměru 14:39 (7:16).

Chtěl bych děvčata pochválit za velmi dobrý výkon. Velmi se nám povedl vstup do zápasu, takže jsme se ve třinácté minutě utkání dostali do sedmibrankového vedení. Snažili jsme se už od počátku dostat soupeře pod tlak zejména kompaktní a agresivní obranou. Snažili jsme se být velmi aktivní a ofenzivní a používali jsme i trochu otevřenější obranné systémy. Velmi rychle se nám pak podařilo dostat soupeře pod tlak a vytvořit si dostatečný náskok,“ uvedl trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

Do hry se opět zapojila celá lavička a podařilo se tak rozložit zátěž na všechny hráčky kádru, přičemž většině z nich se podařilo zapsat i do střelecké listiny. „Hráčky si za toto utkání zaslouží velkou pochvalu, protože zápasy s Plzní patří odjakživa mezi ty těžké, navíc jsme hráli na soupeřově palubovce,“ doplnil trenér s tím, že toto utkání bylo vyvrcholením týdenního tréninkového mikrocyklu starších dorostenek. „Velmi nám vyšlo vstříc sportovní gymnázium, které nám umožnilo týdenní soustředění. Jeho součástí bylo páteční utkání s interligovou Plzní v Kynžvartu, které skončilo remízou 31:31, když se soupeři podařilo až v posledních minutách zápasu vyrovnat. V tomto zápase nám chyběly Adéla Stříšková a Nikola Švihnosová, kádr jsme proto doplnili dvěma hráčkami z ženského A týmu, Katkou Kostelnou a Terezou Eksteinovou. Nakonec se tento zápas ukázal jako velmi dobrá příprava na dorosteneckou ligu, když jsme málem získali skalp interligové Plzně,“ dodal Peter Sabadka.

Starší dorostenky si ale příliš dlouho neodpočinou, už v pondělí 17. prosince je na domácí půdě čeká zápas se soupeřkami z Jindřichova Hradce. „Jedná se o dohrávku desátého kola naší soutěže a bude se jednat o velmi atraktivní a také těžké utkání. Jindřichův Hradec má totiž na svém kontě od začátku letošní sezony pouze jedinou prohru a v tabulce je na třetím místě. Diváci budou mít opět možnost vidět v mostecké sportovní hale velmi zajímavé utkání a věřím, že se nám v něm podaří potvrdit naší velmi dobrou formu z poslední doby,“ uzavřel trenér.

Zápas starších dorostenek Mostu a Jindřichova Hradce začíná v mostecké sportovní hale v pondělí 17. prosince od 17:00 hodin.

Sestava a branky Mostu: Veronika Dvořáková 5, Barbora Srpová 5, Adéla Stříšková 6, Natálie Holečková 2, Kristína Opátová, Kateřina Šilhavá 5, Nikola Švihnosová 4, Adéla Srpová, Kristina Vojtelová 2, Barbora Kroftová 3, Adéla Borlová, Barbora Tesařová 5, Adéla Krbcová, Veronika Mikulášková 2.