Pohled manažera klubu Rudolfa Junga na uplynulou sezónu a na blízkou budoucnost

Sezóna skončila teprve před několika dny, ale manařer klubu Rudolf Jung rozhodně nezahálí. Vyhlíží nové posily, které bude postupně zveřejňovat, a prodlužuje smlouvy s tahounkami týmu. Jak vidí uplynulou sezónu a co klub čeká v té nové?

Jak se ohlížíte za sezónou? – jaká vidíte nejsvětlejší místa a naopak temnější okamžiky?

Pro mě je největším zklamáním vypadnutí z evropského poháru s Dinamem-Sinara Volgograd. Nedokázali jsme v poháru přečkat do jara. Priorita našich cílů je v každém ročníku stejná – 1. evropský pohár, 2. play-off o českého mistra, 3. český pohár a základní část soutěže. Jsem spokojený s obhájením českého mistra. Zvlášť po prohraném domácím zápase. V odvetách jsme měli neskutečný herní posun. Těší mě vítězství v Českém poháru. Z našeho 3. místa v Interlize mám ale smíšené pocity. K tolika výpadkům v lize by v našem týmu nemělo docházet. Tato sezóna je obdobná jako před 2 lety, kdy jsme z poháru vypadli na podzim, ve WHIL jsme skončili na 3. místě a otočili jsme finálovou sérii se Slavií.

Příští rok budete obhajovat titul už popáté – je to závazek?

Je to výzva. V týmu máme nová štístka, která posbírala všechny čtyři ligové tituly – Dominiku Müllnerovou, Petru Růčkovou, Evu Bezpalcovou a Kateřinu Dvořákovou.

Je to ještě brzy – teprve se slaví, ale přesto: Udrží se tým pohromadě nebo už teď víte, že vás čekají změny v sestavě?

Nové posily zatím nechceme odhalit. Většinou nás ale doplní levačky. Do 15. 6. budeme naše posily postupně zveřejňovat. Tým opouští asistent trenéra Petr Házl, Ivana Gakidová, Karolína Smolová, Karin Schererová a Iveta Mičiníková. Naopak k prodloužení smlouvy došlo se Simonou Szarkovou (2 roky), Terezou Chmelařovou (1 rok) a Kateřinou Dvořákovou (1 rok).

Budete působit v evropském poháru? Jaké máte v tomto ohledu ambice?

Ze sportovního i ekonomického hlediska vypadá naše účast z 99 % v poháru EHF.

Autor: Josef F. Houžvička

???????????????????