Pohodová výhra v Porubě

Mladší dorostenky mají za sebou nejdelší výjezd v celé soutěži. V neděli odehrály jarní odvetu v hale Sareza v Ostravě. Průběh utkání byl od první minuty jednoznačný. Domácí hráčky se dlouho nemohly prosadit proti dobře fungující obraně Mostu, na druhou stranu mostecké hráčky velmi pravidelně střílely branky do domácí sítě. Dařilo se především v rychlém útoku A. Scheithauerové, která vstřelila 8 branek, a přitom hrála celé utkání téměř bez střídání. V útoku se mosteckým dařilo jak dohrávat do pivota, tak střílet z dálky, s čímž si obrana v čele s domácí brankářkou nevěděla rady. Nepomohlo ani střídání v brance domácích během 2. poločasu. Ten první skončil ve prospěch Mostu 21:12 a druhý v podobném duchu 18:9. Na vítězství 39:21 se střelecky podílely všechny hráčky s výjimkou brankářek, které nedostaly příležitost zakončit do prázdné branky.

“Podařil se nám další velmi pěkný zápas, ve kterém jsme měli jen jeden 5 minutový výpadek na začátku 2. poločasu, kdy jsme jasné brankové příležitosti zakončili buď do tyčky, nebo do jediného zákroku brankářky. Tato nepřesná zakončení nám pak chyběla k tomu, abychom i ve 2. utkání jara vstřelili 40 branek. Co je důležité, utkání jsme zvládli i v netradičně menším počtu hráček, bohužel nám některé onemocněly a nemohly tak nastoupit. Velkou radost máme z herního projevu, který se zdá být stabilní. Uvidíme, jestli se nezmění v dalších utkání, která nás čekají v dubnu, tam se bude rozhodovat o osudu soutěže.

Sestava a branky: Jurinová, Srpová, Zemanová 7, Krbcová 3, Maxová 5, Scheithauerové 8, Ležalová 1, Pavlíková 3, Rudincová 6, Kroftová 4 a Borlová 2.

V neděli 17.3.2019 od 14:00 hostíme v domácím utkání Háje A.