Pokračující příprava dorostenek zařazených v TCM

Starší dorostenky, zařazené v končícím TCM Baník Most, dostaly po téměř 3 měsících možnost hrát utkání po uvolnění vládních opatření. Velké poděkování patří domácímu týmu DHC Plzeň, jehož hráčky a trenéři s námi byli ochotni odehrát přípravné utkání, jehož výsledek nebyl podstatný. Důležitá byla předvedená hra a ověření, v jakém kondičním, ale i herním stavu jsou hráčky po tak dlouhé pauze.

“V 1. poločasu byla jednoznačně lepší Plzeň, nám se sice dařilo vytvářet si brankové příležitosti, ale jejich proměňování bylo velmi slabé, za Plzeň skvěle chytala reprezentantka M. Malá. Nám se nedařila obrana, bylo znát, že holky trochu vypadly z organizace obrany a spolupráce byla hodně kostrbatá. Trvalo přibližně 15 minut, než do sebe všechny činnosti začaly zapadat a herní projev už byl ve zbytku utkání stabilní.”

“V 2. poločasu jsme už byli jednoznačně lepší, i když jsme udělali některé zbytečné chyby v přihrávkách, projevila se naše delší kondiční příprava a především jsme výrazně zpřesnili střelbu. V obraně jsme velmi dobře bránili časté záběhy pivota po oběhu nebo po záběhu spojky. Posledních 20 minut se svým výkonem přidala i naše brankářka J. Kašparová, což nám umožnilo zakládat rychlé útoky, které jsme oproti začátku bezchybně proměňovali. Celkově jsme s průběhem utkání i výkonem hráček spokojení, kromě začátku nás nečekalo žádné překvapení ani výrazné zklamání, všechny hráčky se rovnoměrně podělily o čas na hřišti”, zhodnotil utkání trenér O. Václavek a dodal: “Věřím, že za týden výkon zopakujeme a do utkání nasadíme i další hráčky, které tentokrát tu možnost neměly.”

Utkání se hrálo velmi korektně a čistě, bez výrazných prohřešků hráček. Po vzájemné domluvě se odehraje i odvetné utkání v Mostě, 11.6.2020, bohužel stále bez možnosti divácké návštěvy.