POLOLETNÍ TURNAJ SKALNÁ 2017

27 až 29. 1. 2017

„Stříbrno zlatý víkend ve Skalné“

     Již v pátečním odpolední začali naše tři týmy ve Františkových Lázních klání na Pololetním turnaji Skalná 2017, pořádaný oddílem Sokol Lázně Kynžvart pro kategorie mladších a starších žaček. My jsme dorazili se dvěma týmy mladších a jedním týmem starších. V každé kategorii bylo po šesti týmech, hrálo se systémem každý s každým ve dvou kolech a s hrací dobou 1 x 20 minut. Aby se třídenní maratón zápasů stihl, probíhaly páteční zápasy současně ve Skalné a Františkových Lázních.

     Dalších pár slov věnuji kategorii mladších žaček. Našich dvacet šest děvčat bylo rozděleno do dvou družstev, které na turnaji vystupovali pod jménem DHK Baník Most a Černí andílci Most. Jejich další soupeři byly ze Sokola Lázní Kynžvart, Sokola Vršovice, Sokola Písek a Slavoje Tachov. Tým černých andílků složený převážně děvčat 2006 a 2005 odehrál všechny zápasy srdnatě, byť většinou proti větším děvčatům, turnaj si užíval a radoval se s každé vstřelené branky. V průběhu turnaje dokázaly děvčata předvést mnoho pěkných akcí, které vyústily ve střeleckou příležitost. Jejich bojovnost byla příkladná, v obraně si pomáhaly a větším soupeřkám nedaly nic zadarmo. Toho si všímali i ostatní trenéři a při slavnostním vyhlášení si pro individuální ocenění došla jedna z našich nejmenších Tereza BURIÁNKOVÁ, která byla v této kategorii vyhlášena jako nejlepší hráčka. Ale velká pochvala patří opravdu všem.

     Náš druhý tým DHK Baník Most, byl složený převážně z děvčat ročníku 2004 doplněný o pár děvčat mladších. Stejně tak jako u andílků i zde dostávaly stejnou herní příležitost všechny hráčky, ať byl vývoj zápasu jakýkoliv. U tohoto týmu se v dobrém světle předvedla Adélka MARTÍNKOVÁ, která možná právě ve Skalný zjistila, že umí krásně vystřelit i z dálky jako její slavná teta Hanička MARTÍNKOVÁ, ikona mostecké házené. I v tomto týmu všechny naše svěřenkyně odvedli v každém zápase maximum, jsem rád, že se dařilo i těm, které pro zranění dlouho chyběly. To, že si holky při slavnostním vyhlášení dokráčeli ruku v ruce pro stříbrné medaile, je krásné a potěšující o to víc, že jsme hráčky střídali v každém zápase plánovaně a ne účelově. Opět velká pochvala všem.

     No a na závěr pár slov o vystoupení našich starších žaček. Věřte mi, v momentě kdy jsem psal výše o našich nejmenších na tomto turnaji, vzpomněl jsem si na tyhle holky, které již hrají za starší žákyně, a se kterýma jsme ještě před několika lety objížděli turnaje a byli ve stejné roli, jako Černí andílci ve Skalné. Vzpomínám na tenkrát malou Anetu KŘEPELOVOU, která právě tento víkend oslavila třinácté narozeniny, jak mi se slzami v očích říká, pane Maršík to nemá cenu, mi všechno prohráváme. No a jsou to právě tyhle děvčata, která nám potvrzují, že to cenu mělo. Tahle parta holek maká, drží při sobě a to předvedly i zde ve Skalné. Možná proto, že mi v průběhu turnaje řekli „ pane Maršík mi chceme tenhle turnaj vyhrát pro vás“ se sami dostaly zbytečně pod tlak a prožívaly každý zápas více jak emotivně. Cesta turnajem nebyla jednoduchá už proto, že týmy byly vyrovnané, že jsme se s každým soupeřem, kteří byly z Lázní Kynžvart, Sokola Písek, Slávie Plzeň, Jindřichova Hradce a Strakonic utkali dvakrát a každý zápas začíná vždy od nuly. Holky zde dokázaly třeba ve druhém zápase s Jindřichovým Hradcem předvést spanilou    jízdu a v dalším utkání s Pískem se vyloženě protrápit a ztratit body. Někdy to tak prostě je, strašně chcete, ale nic se nedaří. Přesto všechno, jsme všechny soupeře porazili, byť Písek a domácí pouze jednou. Myslím, že už jen proto, co holky prožily za emoce, když už to vypadalo, že zlato je ztracené a po remíze Plzně s Kynžvartem opět vyvstala šance a před námi ještě houževnaté Strakonice, nikdy na tyto chvíle prožité s házenou nezapomenou. Přál bych vám všem zažít ten gejzír radosti, když při slavnostním vyhlášení jmenoval Vladimír KONIG na druhém místě domácí a naše holky o jedinou rozdílovou branku braly zlato. Krásné a nezapomenutelné okamžiky. Další třešničkou na dortu bylo i vyhlášení Kristyny TURČANOVÉ jako nejlepší hráčky turnaje v této kategorii. Jsem rád, že si trenéři, dokáží všimnout houževnatosti a zarputilosti, kterou Kristýna předvádí především v obranné činnosti. Opět velká pochvala všem.

     V závěru musím ještě jednou poděkovat za mě, Miroslava STRAKU, Nikolu BARTÁSKOVOU a Miroslava ŘÁDU všem, ale opravdu všem děvčatům z naší výpravy za radost, kterou nám o víkendu přinášely. Našemu Fan-klubu, za krásnou podporu a atmosféru, která byla opět nevídaná. Pořadatelům a ostatním účastníkům za přátelskou atmosféru, která by měla být u mládeže samozřejmostí. A nám z realizačního týmu za výdrž, třicet zápasů je pořádná porce, ale zvládli jsme to! Děkuji, děkuji, děkuji.

 

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže DHK Baník Most