Povinné vítězství z Kobylis

Na 1. máje odehrály mladší dorostenky svůj předehrávaný zápas se Sokolem Kobylisy v hale Sokolu Vršovice. Mělo se podle postavení v tabulce jednat o jednoznačné utkání, kdy domácí Sokol byli na 9. místě a hostující Most byl na 2. místě. Začalo se přesně podle předpokladů, hostující Most nasadil svou obvyklou rychlou hru, na kterou domácí hráčky dokázaly reagovat jen několik útoků. Pak začalo skóre narůstat, místy až na 11 branek, poločas byl nakonec o 8 branek, 24:16.

I 2. poločas začal Most velmi dobře, s přibývajícím časem se ale začala projevovat ztráta koncentrace a významný náskok v utkání. Domácí hráčky to vycítily a každou mosteckou nepřesnost a nedůslednost trestaly. Utkání se hrálo a vlastně i dohrávala v poklidu a mostecké hráčky si připsaly 18. vítězství v sezóně výsledkem 37:28 a dočasně se díky předehrávce dostaly na 1. místo tabulky mladších dorostenek. To pravděpodobně přepustí znovu Slávii po dohrání 20. kola.

Sestava a branky: Ebrlová, Sokolová, Zemanová 5, Maxová 1, Scheithauerová 8, Ležalová, Pavlíková 2, Jindřichová 3, Rudincová 5, Šüttöová 2, Borlová 4, Turčanová 2, Tesařová 2 a Čásová 3.

Poslední domácí utkání v základní části odehrají mladší dorostenky v neděli 19.5. od 14:00 s DHC Plzeň. Pokud obě zbývající utkání vyhrají, postoupí do Česko-slovenského poháru, který se odehraje o víkendu 25.-26.5. v Mostě.