Pracovat na sobě se dá i v nouzovém režimu, ví Tereza Eksteinová

Křídelnice Tereza Eksteinová zažila letos s týmem Černých andělů jednu z nejlepších sezon v historii klubu. Zahrála si Ligu mistrů, nastoupila do zápasů Poháru EHF a v předstihu se svými spoluhráčkami mohla oslavit interligový titul. Studentka oboru fyzioterapeut na ústecké univerzitě Jana Evangelisty Purkyně se ale nyní stejně jako její spoluhráčky musí připravovat individuálně doma. A právě ona může být příkladem, jak jsou individuální tréninkové plány sestavovány přímo na míru jednotlivým hráčkám.
eki_duben

U Terezy, která se potýká s dýchacími obtížemi, jsme se při přípravě tréninkového plánu zaměřili mimo jiné na aerobní kondice. Ten by mohl částečně vyřešit problémy se stabilitou dýchání,“ vysvětlil kondiční trenér Ondřej Václavek po dubnovém společném tréninku a testování. „Současná situace podobným cvičením nahrává, protože hráčka se může víc soustředit na individuální dovednosti a jejich prohlubování a zdokonalování. Mrzí jí sice, že se nemůže připravovat společně s týmem, ale o to více času má na přípravu, obzvlášť v době, kdy je omezena i výuka na vysokých školách,“ doplnil trenér.
Eki_test
Jak jste již dříve viděli na našem Facebookovém profilu, Terka má i světlovlasého osobního trenéra, který ji vydatně podporuje při běhání a cvičení a nikdy její výzvu neodmítne.