PRAGUE HANDBALL CUP 2017

13 až 17. 4. 2017 Praha

„Spanilý let Černých andělů turnajem zastavily až Dánky ve čtvrtfinále“

     Prague Handball Cup je velký mezinárodní turnaj v házené pro mládež konaný v Praze, hlavním městě České republiky.
Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Jde o halový turnaj, který se pravidelně hraje ve více než 30
 halách po celé Praze. Tohoto turnaje se zúčastňují jak týmy chlapců, tak týmy dívek z celého světa ve všech mládežnických kategoriích. Letošní rok do Prahy dorazilo celkem 591 týmů. Starší žáčky měly ve své kategorii nejpočetnější konkurenci 85 týmů.

     Naše výprava dorazila na místo ubytování do Pražských Stodůlek na FZŠ Trávníčkova již ve čtvrtek večer. Vzhledem k náročnému programu, který nás čekal, nebyl prostor na žádné ponocování a po klasické poradě a ujasnění pravidel chování především při náročném cestování Pražskou MHD následovala brzká večerka.

     No a teď už krátce k tomu, jak naše mládí prošlo turnajem. V základní skupině jsme měli tyto soupeře v tomto pořadí: IK Bolton Handboll (SWE), VRI Risskov III (DEN), HK Slávia VŠ Plzeň, OSG Fredersdorf-Vogelsdorf (GER) a Hilsenheim (FRA). Tuto skupinu jsme vyhráli, když jsme všechny soupeře pozarazili rozdílem třídy, a jen děvčata z Francie s námi hrály vyrovnanou partii. Přesto jsme je porazili byť o jedinou branku a základní skupinu ovládly s plným bodovým ziskem a lichotivým skórem 79 : 29. Postup z prvního místa ve skupině nás posunul do hlavní části, ve které jsme se o postup do osmifinále utkali se Slovenkami s HK AS Trenčín, které vede naše bývalá hráčka Iveta Mičiníková a dalšími Švédkami z BK Heid II. Oba dva soupeře jsme po bojovných výkonech porazili tříbrankovým rozdílem a rázem jsme byli v osmifinále turnaje. Zde už další postup znamenala pouze výhra nad týmem, který se nám postavil do cesty a to TJ Sokol Hrabůvka. Velice nepříjemný soupeř praktikující chodící házenou se hrou postavenou na jedné individualitě. Hodně nepříjemná házená pro náš tým, přesto, i tentokrát jsme to my, kdo se raduje z vítězství o jedinou branku, a jsme v osmičce nejúspěšnějších na tomto turnaji. Poslední překážkou k případné možnosti bojovat o jednu z medailí se nám ve čtvrtfinále staví do cesty další Dánský tým Viby IF Haandbold I. Pro nás již čtvrtý zápas v tento nedělní den, pro soupeře druhý. Tyto seveřanky, hrály opravdu krásnou moderní rychlou házenou. Měly kvalitní spojkovou řadu, ale věřte, že naše holky nedaly kůži lacino. Vždyť jsme se ještě čtyři minuty před koncem drželi o jedinou branku. Ale čtvrtý zápas v nohou se projevil a odpočatější soupeř měl lepší závěr.

Co říci závěrem: „ Na tento turnaj, jsme neodjížděli z žádným cílem. Holky ho měly slíbený za práci a přístup, který odvádí především na trénincích. Tři hrací dny nás stály opravdu hodně sil, moře času jsme strávili v MHD na cestách mezi halami, kde jsme se prezentovali (Strašnice, Bohnice, Brandov) a ubytováním. Šli jsme zápas od zápasu a kdo by čekal, že dorazíme tak daleko. Osm zápasů v řadě jsme ovládli a v posledním padli až v samotném závěru. Na tomto turnaji jsme se staly druhým českým nejúspěšnějším týmem v této kategorii za Pražskou Slávií, která PHC 2017 vyhrála. A dle slov jejich trenérky jsme vypadly se soupeřem, který se herně jevil lépe než jejich finálový soupeř z Chorvatska. Já osobně před děvčaty smekám a děkuji jim, za to v jakém světle se předvedly. Pomalu vstřebáváme únavu, zůstáváme nohama pevně na zemi a už dnes večer se pustíme do tréninkové dřiny. V závěru opět velké poděkování našemu početnému fan-klubu z řad rodičů, který nechyběl v žádné hale na žádném zápase a v některých zápasech naše děvčata zažily i díky fanouškům soupeřů atmosféru, za kterou by se nemuseli stydět leckteré interligové týmy. Děkuji mému kolegovi Mírovi Strakovi, bez kterého bych asi ještě dnes bloudil po Praze“.  Děkuji, děkuji, děkuji.

Děvčata, která se v Praze prezentovaly a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:

Kateřina EBRLOVÁ a Daniela SVOBODOVÁ – brankařky, Eliška JINDŘICHOVÁ – 1, Eliška SCHMIEDOVÁ, Adéla MARTÍNKOVÁ – 1, Lada STRAKOVÁ – 3, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 4, Adéla SCHEITHAUEROVÁ – 28/10, Adéla BORLOVÁ – 21/6, Natálie ŠRÁMKOVÁ – 10, Antonie LEŽALOVÁ – 8/1, Kristyna TURČANOVÁ – 2/1, Kateřina VRBOVÁ – 1/1, Kateřina FILOVÁ – 17/5, Aneta KŘEPELOVÁ – 3, Adéla ČÁSOVÁ – 16/2, Barbora POPELKOVÁ – 9, Linda STARÁ – 1.

  Vedoucí: Miroslav STRAKA. Trenér: Jiří MARŠÍK.

 

                                                                                                         Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

DHK Baník Most