PRAŽSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽAČEK

15. 9. 2018 Sportovní hala Spartak Ústí nad Labem

„Máme velké rezervy, ale povinnost splněna“

Stejně jako ve dvou předešlých sezónách, jsme se pro nedostatek týmů v naší Ústecké oblasti rozhodli požádat Pražský svaz házené o možnost startovat v soutěži pod jejich organizací. Stejné možnosti využil i oddíl Spartaku Ústí nad Labem a ten byl pověřen organizací prvního kola Přeboru Prahy pro mimopražské týmy. Právě proto v sobotu do města pod Větruší zavítaly krom domácích děvčat ze Spartaku Ústí nad Labem a našich Černých andělů i týmy jako Spartak Příbram, Házená Mělník a DHK Lokomotiva Liberec.

Turnaj v herním systému každý s každým v minutáži 2 x 15 minut zahájily naše děvčata proti domácím. O našem nepodařeném vstupu do utkání hovoří naše jediná vstřelená branka v prvním poločase. Odevzdaný výkon, naše holky opravdu jen malinko napravují v druhém dějství a do šaten odcházejí s porážkou 17 : 8 /9 : 1/. Další tři utkání už jasně ovládáme my a postupně porážíme Příbram 25 : 5 /15 : 3/, Mělník 32 : 7 /17 : 2/ a Liberec 26 : 8 /14 : 5/.

„Přesto, že nám chyběly hráčky ročníku 2004 a tým byl doplněn řadou mladších žaček, nemohu být spokojen s přístupem a vystoupením některých hráček v prvním utkání. Především, zde mě měly přesvědčit o svých kvalitách a ne se vehementně hlásit na hřiště v zápasech, ve kterých soupeř nekladl téměř žádný odpor a ve kterých jsem dal logicky přednost vyřádit se na hřišti hráčkám mladším. Této šance se velice dobře chopily Natálie VALOUŠKOVÁ s Annou MARKOVOU, které jsem s touto kategorií vzal poprvé. Své si odehrály i ostatní dvě mladší žákyně, které už ovšem s touto kategorií trénují a to Anna CHALOUPKOVÁ a Justýna JANDEROVÁ. Z věkově starších žaček, lze vyzdvihnout snad jen brankařku Terezu JURINOVOU, která bylo opět naší jedinou brankařkou a odchytala slušně celý turnaj i s bolestí kolene a Adrianu KVAČKOVOU, která i přes pár chyb je příkladnou bojovnicí a tahounem. Čeká nás hodně práce, pevně věřím, že ty, kterých se to týká, se vzchopí, začnou vnímat co jím říkám a posun správným směrem uvidíme co nejdříve.“

Sestava a počet vstřelených branek v turnaji:

Tereza JURINOVÁ – brankařka, Anna CHALOUPKOVÁ – 15, Justýna JANDEROVÁ – 7, Adriana KVAČKOVÁ – 13, Karolína MOCKOVÁ – 5, Nikola LICKOVÁ – 7, Eliška ŘÁDOVÁ – 9, Nikola RIŠKOVÁ – 1, Sára HOJEROVÁ – 1, Hana DVOŘÁČKOVÁ – 4, Alena VRÁNOVÁ – 3, Anna MARKOVÁ – 8, Natálie VALOUŠKOVÁ – 18.                                                                             Vedoucí družstva: Lucie MACHÁČKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže DHK Baník MostDSC_0095 DSC_0097 DSC_0098 DSC_0107 DSC_0110 DSC_0118 DSC_0122 DSC_0127 DSC_0129 DSC_0138 DSC_0142 DSC_0147 DSC_0152 DSC_0156 DSC_0171 DSC_0178 DSC_0183 DSC_0185