Přerušení soutěží má svá pro i proti, tvrdí Alica Kostelná

Alica Kostelná krátce po vyhlášení nouzového stavu odjela za přítelem do Ostravy-Poruby, kde také absolvovala individuální přípravu.
Alice_duben
Dubnové testování ale probíhalo v době, kdy už přísná pravidla poněkud povolila, což jí umožnilo přijet za trenéry do Mostu. Také ona zažívala letos s Černými anděly výtečnou sezonu v Lize mistrů a Poháru EHF, bohužel na domácí nejvyšší mety se jí kvůli vynucené přestávce dosáhnout nepodařilo. Byla a možná stále ještě je blízko vytouženého prvenství v MOL lize, které ji jako jediné chybí v kariérní sbírce. Zkušeností už totiž stihla nasbírat spoustu, i když věkově patří stále mezi mladé hráčky. Kdyby nebyla házenkářkou, mohla by se věnovat i tanci, možná dokonce baletu, což dokládají fotografie z testování, kde jí tanečního partnera a také diváka dělal trenér Ondřej Václavek.

b6b83c4a-c4dd-48e8-8b66-99ff2c2aab632117990d-ef5f-46cb-8ad2-4df9b7c476b5

Z této situace mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu mi pauza vyhovuje, protože jsem do sezony vstupovala po zranění kolene. Po zranění kotníku při utkání v Kastamonu jsme se soustředili na posílení a stabilizaci dříve operované nohy, protože jsem si zranila kotník na druhé noze. Už jsem měla opravdu dobrý pocit, že vše funguje, jak má, v tu chvíli přišlo nucené přerušení soutěží, které můj návrat v plné síle zastavilo. Jakmile se začne hrát, budu připravená na 100%. Na druhou stranu mě přerušení soutěží mrzí, protože jsme s týmem chtěli získat triple, tedy český titul, Český pohár i zlatou medaili za vítězství v MOL lize. Mrzí mě to o to víc, že interligový titul je jediná trofej, kterou se mi ještě nikdy získat nepovedlo,“ říká Alica Kostelná. A jak dopadlo testování? Alice ukázala, že jí trénování baví a i bez osobního dohledu trenérů na sobě intenzivně maká a plní zadaný plán, díky kterému by měla ještě zrychlit a vydržet ve vyšším tempu hrát delší čas.

Alice_test
Poslední červená vlna dole je běžecký test anaerobní vytrvalosti na 140m, kterým zjišťujeme, jak rychle se hráčky dokážou pohybovat na tuto relativně krátkou vzdálenost. Délka testu se u jednotlivých hráček liší, většina se dostane do rozmezí 45-50 vteřin. Po testu následuje dlouhá pauza, protože se hodnoty laktátu pohybují často nad 10 mmolů/l.
Alice_test_podrobne